ترجمه ارمنی به فارسی و فارسی به ارمنی

به ارمنستان (Armenia)، خوش آمدید! 

ارمنستان کشوری کوچک در منطقه قفقاز جنوبی‌ست. کشوری با بیش از 3 میلیون نفر جمعیت که با کشورهای ایران، گرجستان، ترکیه و آذربایجان مرز مشترک دارد. ارمنستان اولین کشوری است که در قرن 4ام میلادی دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشور خود انتخاب کرد. اگر گذری در خیابان‎‌های ایروان پایتخت این کشور داشته باشید حتما متوجه تفاوت کلیساهای آن با دیگر کلیساهای دنیا خواهید شد. زبان رسمی مردمان آن ارمنی‌ست و تعداد بسیار کمی نیز به زبان‌ روسی مکالمه می‌کنند. در این مقاله شما را با زبان ارمنی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

 

ترجمه ارمنی

نگاهی کوتاه به زبان ارمنی


زبان ارمنی به کوشش یک کشیشی مسیحی اختراع شد. تا قبل از به رسمیت شناختن دین مسیحیت در این کشور، زبان یونانی زبان اصلی مردمان آن بود اما بعدها خط و الفبای جدید اختراع و بعدها زبان اصلی ارمنیان شد. این زبان از شاخه زبان‌های هندو اروپایی‌ست که به طور کاملا مستقل به شکل امروزی تغییر کرده است و به طور کل وابستگی به زبانی خاص ندارد. بسیاری از واژگان زبان پهلوی در ارمنی نیز دیده می‌شود که نشان از نفوذ زبان ایرانی در این منطقه داشته است. امروزه برای ترجمه زبان ارمنی به فارسی یا بالعکس باید از تجربیات یک مترجم حرفه‌ای استفاده کرد.

ترجمه تخصصی ارمنی به فارسی و فارسی به ارمنی


ترجمه تخصصی زبان ارمنی یکی از خدمات ترجمه بازاربرای فارسی زبانان است که به  صورت فارسی به ارمنی و ارمنی به فارسی انجام می‌شود. در ترجمه تخصصی مترجمین باید تسلط لازم بر زبان مبداو مقصد را داشته تا بتوانند موبه‌موی لغات و اصطلاحات را ترجمه کنند. ترجمه تخصصی در فرایند ترجمه کتاب، ترجمه مقاله و ترجمه‌های سازمانی بسیار حائز اهمیت است. به طور مثال برای برگردان یک قرارداد حقوقی اززبان ارمنی  به فارسی باید از یک مترجم حقوقی کمک گرفت.

به دلیل ماهیت حقوقی واهمیت ترجمه دقیق چنین متونی تا جای ممکن باید از یک مترجم مسلط بر مفاهمیم حقوقی کمک گرفت تا با تمام لغات و اصطلاحات آشنایی کامل داشته و بتواند قرارداد را بدون عیب و نقص به فارسی ترجمه کند.

شهر ایروان پایتخت صنعتی، فرهنگی و سیاسی جمهوری ارمنستان است که با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر و با اختلاف بسیار سایر شهرهای دیگر پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. ایروان درسال 1827 میلادی و در طی جنگ ایران و روس به دست ارتش روسیه افتاد ویک سال بعد طی عهدنامه ترکمانچای رسما در اختیار دولت روسیه قرار گرفت و برای همیشه از ایران جدا شد.

 ایروان شهر بسیار کوچکی‌ست که تا قبل از فروپاشی شوروی بیشتر جمعیت آن را روس‌ها، آذری‌ها و کردها تشکیل می‌دادند اما بعد از فروپاشی تمام اقوام به دلایلی سیاسی و اقتصادی از این کشور رانده شده و امروزه تنها قوم ساکن در آن ارمنی‌ها هستند. این شهر میزبان ارامنه بسیاری بود که طی نسل‌کشی ارامنه توسط حکومت عثمانی از ترکیه به این شهر گریختند اما بسیاری از آن‌ها به دلایل زیادی از جمله بیماری تیفوس جان خود را ازدست دادند.

ترجمه فوری زبان ارمنی


ترجمه فوری ارمنی به فارسی یکی از انواع ترجمه است که در سریعترین زمان ممکن توسط یک یا چند مترجم حرفه‌ای به صورت همزمان انجام می‌شود. چنین ترجمه‎‌ای نیاز به دقت بسیار دارد تا کیفیت ترجمه فدای سرعت آن نشود. اگر نیاز به ترجمه فوری هرنوع متن، مقاله یا کتابی را دارید حتما از یک مجموعه سابقه‌دار و با ضمانت درخواست ارائه خدمات کنید. ترجمه بازار به شما کمک خواهد کرد در سریعترین زمان ممکن متن مورد نظرتان را ترجمه کنید.

اگر دانشجو هستید یا قصد مهاجرت دارید و یا حتی فعال اقتصادی هستید کافی‌ست برای ترجمه ارمنی به کمک مترجمین حرفه‌ای و به صورت فوری و فوق فوری از وب سایت ترجمه بازار استفاده کرده و سفارش رایگان خود را ثبت کنید.

الـــو ترجمــــه بــــازار؟

سفارش ترجمه ارمنی به فارسی


ترجمه ارمنی به فارسی از طریق ثبت سفارش اینترنتی در وب سایت ترجمه بازار میسر خواهد بود. روزانه افراد زیادی بنا به دلایل گوناگون نیاز به این نوع ترجمه خواهند داشت. به طور مثال: یکسری نیاز به ترجمه کتاب دارند و سری دیگر به دنبال مترجم برای ترجمه یک متن حقوقی هستند. ما در ترجمه بازار به کمک مترجمین ارمنی این ضمانت را به شما می‌دهیم که هر نوع متنی را می‌توانیم از ارمنی به فارسی ترجمه کنیم، حتی فیلم و فایل صوتی! بله دقیقا. 

کافی‌ست برای سفارش ترجمه ارمنی به فارسی به صفحه ثبت سفارش مراجعه کنید و مراحل را تا انتها تکمیل کنید. به یاد داشته باشید ترجمه بازار یکی از قدیمی‌ترین وب سایت‌های ترجمه در ایران است که با عنوان برترین وب سایت ترجمه آنلاین درجشنواره وب و موبایل ایران شناخته می‌شود.

این زبان ارمنی‌ست. زبانی که از سال 404 میلادی با ابداع خطوط نوشتاری آن وارد عصر تازه‌ای شد. از آن سال تاکنون زبان ارمنی سه دوره پر تلاطم را پشت‌سر گذاشته است. دوره کهن، دوره میانه و دوره معاصر. دردوره کهن با پیشروی حکومت‌های اسلامی در منطقه، واژگان عربی متعددی وارد زبان ارمنی شدند اما در دوران‌های بعدی زبان ارمنی جایگاه خود را تثبیت و38 حرف این زبان خود را از واژگان بیگانه زدوده کرد. پس ازگذر 1600 سال، زبان ارمنی را از لحاظ آوایی با زبان یونانی شبیه می‌دانند. لغات متعددی از زبان پهلوی در دوره اشکانیان و ساسانیان وارد زبان ارمنی شد و هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

ترجمه ارمنی

ترجمه کتاب از زبان ارمنی به فارسی  


ترجمه کتاب‌های ارمنی به فارسی یا فارسی به ارمنی را باید یکی از خدمات مهم ترجمه بازار دانست. در اهمیت چنین موضوعی همین را بس که ارمنستان برای هزاران سال بخشی از قلمرو پادشاهان پارسی بوده و طی این دوران فرهنگ و آداب مشترکی میان مردمان این سرزمین شکل گرفته که امروزه با گذشته نزدیک به 200 سال از جدایی ارمنستان هنوز هم دست نخورده باقی مانده است. ما در ترجمه بازار از اهمیت ترجمه کتاب‌های ارمنی آگاه هستیم و به همین دلیل در چنین پروژه‌هایی از مترجمین ارمنی در ترجمه استفاده خواهیم کرد.

برای ثبت سفارش ترجمه کتاب کافی‌ست فرم مربوطه را پر کرده و برای ما ارسال کنید تا در کمتر از یک ساعت فاکتور برای شما ایمیل شود. با پرداخت آنلاین هزینه سفارش، ترجمه کتاب شما آغاز خواهد شد.

ترجمه انواع فایل‌ها و فرمت‌ها​

ترجمه متون تخصصی ارمنی مانند: نامه و قرارداد که نیاز به تسلط کافی مترجم به مکاتبات و تجارت بین‌الملل دارد یکی از خدمات ترجمه بازار است. در این نوع ترجمه شرکت‌های تجاری و تجاری که قصد مذاکره یا مکاتبه با تجار ارمنستانی را دارند می‌توانند از خدمات آنلاین ترجمه بازار استفاده کنند. 

قیمت ترجمه ارمنی به فارسی و بالعکس


قیمت ترجمه ارمنی در ترجمه بازار بسیارمقرون به‌ صرفه بوده و برمبنای تعداد کلماتی‌ست که در متن شما وجود دارد. به طور مثال: برای ترجمه کتابی 100 صفحه‌ای باید متن آن را برای محاسبه تعداد کلمات آن برای ما ارسال کنید تا با برآورد هزینه، فاکتور برایتان ارسال شود. در ترجمه ارمنی هر کلمه یک مبلغی دارد که در مجموع تعیین کننده هزینه سفارش خواهد بود. اگر نیاز دارید تا ترجمه شما در زمان کوتاهتری انجام شود کافیست در فرم سفارش سرعت ترجمه را از بین گزینه‌های: نیمه فوری، فوری و فوق فوری انتخاب کنید. جدول تعرفه ترجمه ارمنی در ذیل آمده است:

ترجمه ارمنی

ترجمه ارمنی

ترجمه فارسی به ارمنی

ترجمه ارمنی

ترجمه ارمنی

ترجمه ارمنی به فارسی

5/5 - (3 امتیاز)