ترجمه اسپانیایی | ترجمه اسپانیایی به فارسی!

اسپانیا (España)، به سرزمین تیکی تاکا خوش آمدید ! 

زبان اسپانیایی یکی از پرکاربردترین زبان‌های دنیاست که در قاره‌های اروپا، آفریقا و امریکا، مردمان بسیاری بدان سخن می‌گویند. اسپانیا کشوری در جنوب غربی قاره اروپا درکنار اقیانوس اطلس و تنگه جبل‌الطارق واقع شده است. اسپانیا تنها کشور اروپایی‌ست که با قاره افریقا مرز زمینی دارد. اشتیاق به یادگیری زبان اسپانیایی میان مردم دنیا به حدی‌ست که زبان این کشور را به سومین زبان پرطرفدار آموزشی دنیا بدل کرده است. اسپانیا از لحاظ مساحت چهارمین کشور بزرگ اروپا و از لحاظ جمعیت ششمین کشور قاره سبز است. اگر قصد پرواز به سمت اقیانوس اطلس را دارید حتما به اسپانیا هم سر بزنید. نگران زبان اسپانیایی و ترجمه اسپانیایی نباشید ما کارو براتون راحت می‌کنیم.

 

ترجمه اسپانیایی

نگاهی کوتاه به زبان اسپانیایی


زبان اسپانیایی زبان عاشقانه ادبیات لاتین در میان بیش از 500 میلیون نفر از مردم دنیا که عمدتا در قاره اروپا و امریکا زندگی می‌کنند گسترش دارد. این زبان بعد از انگلیسی، چینی و هندی چهارمین زبان دنیاست. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا زبان اسپانیایی همان زبان لاتین است؟ زبان اسپانیایی از نوادگان زبان لاتین است و در 75% واژگان با آن مشترک است. جالب است بدانید که زبان اسپانیایی یکی از 6 زبان اصلی سازمان ملل بوده و در کنار زبان انگلیسی و زبان فرانسوی، سومین زبان پرطرفدار آموزشی در دنیاست. در قدیمی‌ترین متون لاتین آثاری از زبان اسپانیای با قدمت 1200 ساله یافت شده است. 

El amor entra con cantos y sale con llantos

مادرید بزرگترین شهر اسپانیا با جمعیتی 3.5 میلیون نفری دقیقا در مرکز اسپانیا قراردارد. ضرب المثل بالا میگه” عشق با آواز میاد و با گریه میره” بله   همان طور که از ادبیات لاتین نمایان است اسپانیایی‌ها مخصوصا مادریدی‌ها بسیار عاشقانه و رمانتیک هستند. مادرید دومین شهر بزرگ اروپا علاوه بر پایتخت بودن، مرکز اقتصادی، سیاسی و فرهنگی این کشور نیز است. به دلیل موقعیت استراتژیک اسپانیا در جنوب اروپا، این کشور از لحاظ وضعیت اقتصادی در شرایط مطلوبی قرار دارد.

 اگر فوتبالی باشید حتما می‌دانید که تیم‌های اتلتیکو و رئال دو تیم پر افتخار اروپا در این شهر مستقر هستند.  با وجود ورود مدرنیته در این پایتخت اروپایی، اما هنوز اماکن و بناهای تاریخی بسیاری در این شهر به چشم می‌خورند. مادرید یکی از قطب‌های دانشجویی اروپاست به طوری که سالانه تعداد دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به این شهر می‌آیند اگر قصد مهاجرت، ادامه تحصیل یا فعالیت اقتصادی دارید حتما پیشنهاد می‌کنیم برای ترجمه متون این زبان با ما تماس بگیرید.

ترجمه اسپانیایی به فارسی در مسیر تجارت


بسیاری از ایرانیان عزیز قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشور اسپانیا یا سایر مناطق اسپانیایی زبان را دارند. به همین دلیل ترجمه اسپانیایی به یکی از نیازهای عده‌ای از افراد تبدیل شده است. برای ترجمه متون فارسی به زبان اسپانیایی و استفاده در چنین کارهای مهمی، باید دقت کافی داشته باشید؛ زیرا یک اشتباه ممکن است آینده شما را تغییر دهد. 

به  طور مثال برای اینکه بتوانید در اسپانیا مشغول به کار شوید باید نظر کارفرمایی را جلب کنید که با زبان فارسی کاملا ناآشناست، از طرفی هم شما تسلطی بر زبان اسپانیایی ندارید. در اینجاست که باید برای ترجمه اسپانیایی از یک مترجم حرفه‌ای اسپانیایی کمک بگیرید. ترجمه دقیق متونی که توسط کارفرمای اسپانیایی شما برایتان ارسال می‌شود مهمترین کاریست که باید انجام دهید. از طرفی نیاز به ترجمه دقیق اطلاعات خودتان به زبان اسپانیایی نیز هست. ما در تیم مترجمان خود افرادی را داریم که متون فارسی را به صورت نیتیو به اسپانیایی ترجمه می‌کنند. به همین دلیل نیازی نیست که نگران کیفیت ترجمه خود باشید.

ترجمه تخصصی اسپانیایی به فارسی در راه سرزمین ماتادورها


اگر فعال اقتصادی هستید و قصد برقراری ارتباط با شرکای کاری خود در کشور اسپانیا را دارید به طور قطع نیاز به ترجمه اسناد و مدارکی خواهید داشت. این مدارک شامل قراردادهای فنی و تجاری، مدارک شرکت در مناقصات یا هر مکاتبه‌ای که میان دو طرف برقرار می‌شود خواهد بود. این مکاتبه خواه به صورت محرمانه خواه به صورت عمومی قابل ترجمه است. 

ترجمه چنین متون تخصصی نیاز به دانش چندبعدی دارد. یعنی مترجم باید هم در مکاتبات تجاری و بازرگانی مانند: شناخت لغات و اصطلاحات مهارت داشته باشد هم زبان اسپانیایی را به خوبی بشناسد. یافتن چنین مترجمی دوز از دسترس نیست اما کار بسیار سختی است. ترجمه بازار این فرایند را برای شما بسیار ساده کرده است. به طوری که مترجم شرکتی ما با تسلط بر ترجمه اسپانیایی به صورت ترجمه همزمان یا ترجمه حضوری قادر به ترجمه مکالمات شما خواهد بود و برای ترجمه کتبی اسناد و مدارکتان نیز می‌توانید از ترجمه تخصصی با گارانتی بهره‌ ببرید.

الـــو ترجمــــه بــــازار؟

ترجمه فوری اسپانیایی به فارسی


 اگر برای ترجمه اسپانیایی خود عجله دارید، باز هم تیم ترجمه بازار همراه شما خواهد بود. با استفاده از خدمات ترجمه فوری و فوق فوری، سفارشات شما از حالت عادی زودتر ترجمه خواهد شد. البته افزایش سرعت به هیچ عنوان کیفیت انجام کار را کاهش نمی‌دهد؛ زیرا ترجمه متون مشتریان در حالت فوری یا فوق فوری با حداکثر کیفیت توسط چند مترجم به صورت همزمان انجام خواهد شد تا ترجمه در زمان مقرر آماده شود.

ترجمه فارسی به اسپانیایی ویژه دانشجویان و محققین


اگر دانشجو هستید یا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید مطمئنا برای پذیرش و ادامه تحصیل نیاز به تدوین یک مقاله علمی و چاپ آن در مقالات بین‌‌المللی خواهید داشت. برای این منظور تسلط بر زبان اسپانیایی بیش از پیش احساس خواهد شد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از کمک‌های یک مترجم تخصصی استفاده کنید. ترجمه فارسی به اسپانیایی توسط تیم ترجمه تخصصی ما براحتی شما مجذوب خواهد کرد. مترجمین ما هم رشته شما هستند و از تمام لغات تخصصی آگاهی کامل دارند پس با اطمینان کامل سفارش ترجمه اسپانیایی را ثبت کنید.

 

مراحل ثبت سفارش ترجمه اسپانیایی


برای ثبت سفارش ترجمه سه روش بسیار ساده در اختیار شما قرار داده‌ایم: روش اول: سفارش از طریق ارسال پیام در واتساپ و تلگرام روش دوم: سفارش از طریق گفتگوی آنلاین وب سایت روش سوم: سفارش از طریق فرم ثبت سفارش ترجمه آنلاین. در هر کدام از این روش‌های بایستی فایل مورد نظرتان را برای شمارش دقیق تعداد کلمات آن برای ترجمه بازار ارسال کنید. حداکثر پس از یک ساعت برآورد قیمت انجام و هزینه دقیق از طریق پیش فاکتور برای شما ایمیل می‌گردد. اگر قیمت نهایی مورد تاییدتان بود با پرداخت هزینه ترجمه کار شروع خواهد شد.

این زبانی که در روبرو می‌بینید همان زبان اسپانیایی‌ست . این زبان نیمه باستانی  از خانواده زبان‌های هندواروپایی است که بعد از قرن 5 میلادی گسترش یافته است. در طی تاریخ متون علمی بسیار کمی از این زبان در دنیا منتشر شده و مخاطبین، متون اسپانیایی را در بخش علوم انسانی و علوم اجتماعی قوی می‌دانند. جالب است بدانید در فضای اینترنت، بعد از زبان انگلیسی و روسی سومین زبان پرکاربرد در نگارش محتوای وب سایت‌های اینترنتی زبان اسپانیایی است.

اگر بخواهید با این زبان بین‌المللی آشنا شوید کافی‌ست در گوگل جستجو کنید و با ادبیات، نگارش و نحوه مکالمه آن آشنا شوید. بسیاری از علاقه‌مندان فوتبال اسپانیا در سراسر دنیا به خاطر علاقه به دوتیم بارسلونا و رئال مادرید، عاشق زبان و فرهنگ اسپانیایی شدند. مردم اسپانیا به زبان خودشان اسپانیولی می‌گویند.   

ترجمه اسپانیایی

ترجمه کتاب از زبان اسپانیایی به فارسی، 100% تضمینی


 زبان اسپانیایی در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان زبان دوم پذیرفته شده است. در کل تاریخ، آثار ادبی بسیار زیادی به زبان اسپانیایی وجود دارد که در دنیای ادبیات پر آوازه هستند. برای مثال اولین رمان مدرن ( دن کیشوت ) به زبان اسپانیایی استفاده شده است. این موارد نشان می‌دهد که اسپانیایی زبان پر آوازه‌ای است. نویسندگان بسیاری در این کشور آثار فاخری را تولید کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به خوان رامون خیمنز، ماریو بارگاس روسا و میگل د سروانتس اشاره کرد. رمان دن‌کیشوت که اولین رمان مدرن دنیاست اثری فاخر از سروانتس است. در ایران نیز ترجمه‌های بسیاری از آن در دسترس می‌باشد که بهترین ترجمه آن توسط محمد قاضی از زبان فرانسه به فارسی طی سال‌های 1335 تا 1337 ترجمه شده است. 

اگر کتابی برای ترجمه دارید، یافتن یک مترجم حرفه‌ای از نان شب نیز برای شما واجب‌تر است. مطمئنا آثار موفق ادبی ترجمه شده‌ به فارسی را در ذهن دارید. یکی از دلایل موفقیت این آثار، دانش مترجم از ادبیات و متون زبان مبداء است. ترجمه کتاب از زبان اسپانیایی به فارسی یا فارسی به اسپانیایی یکی از چالش‌های پیش روی مترجمین است. آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم دیار کاتالان یکی از ویژگی‌های یک مترجم اسپانیایی است. در ترجمه بازار ترجمه کتاب اسپانیایی با دقت فراوانی انجام و با گارانتی ترجمه ارائه می‌شود.

ترجمه انواع فایل‌ها و فرمت‌ها​

ترجمه سازمانی یکی از خدمات ترجمه بازار است که برای شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری طراحی شده است. برای بهره‌مندی از خدمات ترجمه متون اسپانیایی به فارسی باید از مترجم مخصوص این کار استفاده کرد. چنین مترجمی آشنایی کاملی با انواع لغات و اصطلاحات تخصصی بازرگانی و حقوقی داشته و براحتی ترجمه‌ای روان و گیرا را انجام خواهد داد. در روبرو تعدادی از متون سازمانی که در ترجمه بازار ترجمه می‌شوند ذکر شده است.

ترجمه برخی واژگان پرکاربرد اسپانیایی

ترجمه فارسیترجمه اسپانیایی
من نمی توانم اسپانیایی صحبت کنمNo Hablo Español
من زبان اسپانیایی متوجه نمی شومNo comprendo Español
آیا شما انگلیسی صحبت می کنید؟Habla Ingles?
سلام، صبح بخیر، روز خوشHola! Buenos Dias
بلهSi
نهNo
عصر بخیر، شب بخیرBuenas Tardes/Buenas Noches
لطفاPor favor
دستشویی کجاست؟Donde queda el baño?
زنانهMujeres
مردانه (برای اینکه اشتباهی وارد نشوید)Señores
خیلی ممنونMuchas Gracias
ببخشید؟Perdon?
چطور می شود به … رفت؟ (آدرس گرفتن)Como llego a …
قیمت این چقدر است؟Cuanto cuesta esto?
این چیست؟Que es esto
اسم من … استMe llamo…
در اسپانیایی به … چه می گویید؟Como se dice… en español?
دوستت دارمTe Quiero
سیگالر کشیدن ممنوعNo fumar
ورودیEntrada
خروجیSalida
بعداً می بینمت، تا بعدHasta luego
خداحافظAdios
فارسیpersa
ایرانیiraní
حال شما چه طوره؟?cómo está Usted¿
حالت چطوره؟¿Cómo estás?
خوبمestoy bien
کجایی هستی؟?de dónde eres¿
ایرانی هستمsoy iraní
از کدوم طرف باید بریم؟?por dónde tenemos qie ir ¿
اسمت چیه؟Cómo te llamas?
متوجه نمی شومYo (no) entiendo

برخی از سوالات شما در مورد ترجمه زبان اسپانیایی به فارسی


قیمت ترجمه اسپانیایی در ترجمه بازار چقدر است؟

تعرفه ترجمه اسپانیایی در ترجمه بازار به گونه‌ای تعیین شده تا هزینه انجام سفارشات مشتریان به کمترین میزان ممکن برسد. همچنین محاسبه هزینه بر اساس تعداد کلمات و نوع متن مشخص خواهد شد.

آیا کتاب اسپانیایی را به فارسی ترجمه می‌کنید؟

تیم مترجمین اسپانیایی ترجمه بازار آمادگی دارد تا انواع مقالات با موضوعات مختلف، اسناد، کتاب و هر متن دیگری را برای شما ترجمه نماید.

چگونه می‌توان از کیفیت ترجمه مطمئن شد؟

اول از همه متن شما بر اساس موضوع به مترجمی داده می‌شود که در همان موضوع تسلط یا تحصیلات آکادمیک داشته باشد. همچنین می‌توانید ترجمه عبارات را در هنگام انجام سفارش با مترجم کنترل کنید.

قیمت ترجمه اسپانیایی به فارسی و بالعکس

در تعیین قیمت ترجمه اسپانیایی عوامل مختلفی تاثیرگذار است یکی از مهمترین عوامل این قیمت‌گذاری، تعداد کلمات متن مورد نظرتان است. برای شمارش دقیق کلمات یک متن کافی‌ست متن مورد نظر را برای ما ارسال کنید تا برآورد قیمت دقیق انجام شود. علاوه بر تعداد کلمات، سرعت ترجمه و کیفیت آن نیز در قیمت نهایی موثر است. در جدول زیر قیمت هر کلمه را بر اساس هر معیار خواهید دید.  برای انجام ترجمه فرم ثبت سفارش را پرکرده و درانتهای آن فایل خود را بارگذاری نمایید.

اسپانیایی به فارسی

فارسی به اسپانیایی

4.9/5 - (16 امتیاز)