ترجمه بلغارستانی به فارسی و فارسی به بلغارستانی

بلغارستان (Bulgaria)، به سرزمین گل رز خوش آمدید! 

بلغارستان  دارای تاریخی بسیار غنی است، این کشور با جمعیت حدود 7 میلیون نفری واقع در جنوب شرقی اروپاست و مردم این کشور به زبان بلغاری صحبت می‌کنند. بلغارستان به دلیل اسانس‌های خوشبوی گل رز در جهان زبان زد است. زبان بلغاری با خط سیریلیک نوشته می‌شود که سالروز اختراع این خط توسط دو راهب مسیحی روز تعطیل عمومی در بلغارستان است. بیشتر مردم این کشور مسیحی و تعدادی نیز مسلمان هستند. جاذبه‌های گردشگری بسیاری در شهرهای این کشور وجود دارد. اگر برای ترجمه بلغاری به فارسی نیاز به مترجم داشتید همین حالا ادامه متن را مطالعه کنید.

 

نگاهی کوتاه به زبان بلغارستانی(بلغاری)


بیش از 12 میلیون نفر در دنیا به زبان بلغاری صحبت می‌کنند. رسم الخط این زبان خط سریلیکی برجای مانده از خط یونانی است که از 30 حرف تشکیل شده. برای ترجمه زبان بلغاری به فارسی نیاز به مترجم بلغاری است. علاوه بر بلغارستان در بخش‌هایی از کشورهای دیگر مثل آلبانی، اوکراین و صربستان نیز زبان بلغاری استفاده می‌شود. این زبان یکی از زبان‌های رسمی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. به دلیل دست به دست شدن این کشور میان فرمانروایان مختلف، واژگان بسیاری از زبان‌های ترکی، فارسی، روسی و یونانی در این زبان دیده می‌شود. ترجمه بلغاری به فارسی یا بالعکس یکی از خدماتی است که در ترجمه بازار توسط مترجمین بلغاری انجام می‌شود.

ترجمه تخصصی بلغاری به فارسی و فارسی به بلغاری


زبان دانمارکی یکی از زبان‌های پرکاربرد اروپایی و یکی از زبان‌های مردم اسکاندیناوی‌ست. افرادی که قصد مهاجرت، ادامه تحصیل، کار یا تجارت در کشور دانمارک را دارند بدون شک برای ترجمه متون غیر رسمی خود نیاز به ترجمه دانمارکی به فارسی یا بالعکس خواهند داشت. ترجمه تخصصی بخشی از خدمات گسترده ترجمه زبان دانمارکی در ترجمه بازار است.

ترجمه تخصصی به ترجمه‌ای گفته می‌شود که نیاز به دقت و کیفیت بالا دارد و تمام لغات و اصطلاحات متن انتخابی باید به درستی به زبان دیگر ترجمه گردد تا معنی، مفهوم و حتی بار حقوقی متن ترجمه شده تغییر نکند. یکی دیگر از خدماتی که در ترجمه دانمارکی ارائه می‌شود ترجمه سازمانی است. چنین ترجمه‌ای همانطور که از نام آن پیداست مناسب شرکت‌هایی است که جهت انجام فعالیت اقتصادی با شرکت‌های دانمارکی نیاز به ترجمه دارند. ترجمه متون، قراردادها، مکالمات، کاتالوگ و بروشور و هرآنچه که مورد نیاز این فعالین اقتصادی‌ست در ترجمه بازار به راحتی و با تضمین کیفیت انجام می‌شود.

شهر صوفیه در غرب بلغارستان با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر واقع شده است. این شهر  پایتخت و بزرگترین شهر بلغارستان است. به دلیل حکمرانی طولانی مدت حکومت عثمانی به این شهر، از آن زمان تا کنون نام صوفیه بر سر زبان‌ها مانده است. صوفیه یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپا و شهری مستقر در منطقه‌ای کوهستانی است. در گذشته اقوام این شهر را سلت‌های تشکیل می‌دادند. سلت‌های قومی از نژاد هندواروپایی بودند که در بخش‌هایی از اروپای مرکزی زندگی می‌کردند.

ترجمه فوری بلغارستانی


ترجمه فوری متون بلغاری به فارسی یا بالعکس نیاز به سرعت  و دقت در ترجمه دارد. یعنی مترجم بلغاری باید همزمان کیفیت و کمیت متن ترجمه شده را در نظر بگیرد. البته در متون طولانی کار ترجمه به دو یا چند نفر سپرده می‌شود تا کیفیت فدای سرعت ترجمه نشود.

بسیاری از شرکت‌ها، دانشجویان یا حتی افرادی عادی که قصد اقامت در بلغارستان را دارند می‌توانند از خدمات ترجمه فوری ترجمه بازار استفاده کنند. سرعت ترجمه بستگی به تعداد کلمات آن متن دارد. بطور مثال نمی‌توان یک متن 3هزار کلمه‌ای را با بالاترین کیفیت در یک روز ترجمه کرد. برای ترجمه فوری می‌توانید درخواست خود را از طریق لینک سفارش آنلاین ثبت کنید.

 

الـــو ترجمــــه بــــازار؟

ترجمه کتاب بلغاری به فارسی  


ترجمه کتاب‌های بلغاری به فارسی یا کتب فارسی به بلغاری از نیازهای علمی و فرهنگی مردمان این دو کشور است. بسیاری از پژوهشگران حوزه علوم انسانی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی جهت برقراری ارتباطات میان دو کشور ایران و بلغارستان اقدام به تالیف و ترجمه کتب مختلفی کرده‌اند که تعدادی از آنها به چاپ دوم به بعد رسیده‌اند. اگر قصد ترجمه کتاب دارید باید این نوید را به شما بدهیم که واحد ترجمه کتاب ترجمه بازار آمادگی ترجمه چنین کتبی را دارد. مترجمین تخصصی زبان بلغاری به کمک تجربه و مهارت خود در شناخت این زبان می‌توانند ترجمه‌ای دقیق از کتاب مورد نظرتان را به  صورت تایپ شده در اختیارتان قرار دهند.

برای سفارش ترجمه کتاب بلغاری همین حالا از طریق فرم ثبت سفارش ترجمه اقدام به ارسال متن کتاب نمایید تا با برآورد هزینه، فرایند ترجمه کتاب آغاز شود.

 

زبان بلغاری از زبان‌های هندواروپایی و از شاخه زبان‌های اسلاو است. نزدیکترین زبان به آن زبان مقدونیه‌ای است که به دلیل شباهت‌های زبان بسیار، مردمان این دو سرزمین درک مطلب قوی نسبت به هم دارند. در زبان بلغاری از کلمات در با پسوند و پیشوندهای متعددی به کار می‌روند که باید به آن دقت کافی داشت. این موضوع ترجمه بلغاری به فارسی به کمک مترجمین حرفه‌ای را بیش از پیش مهم ساخته است.

 

ترجمه بلغارستانی

سفارش ترجمه بلغاری به فارسی


خدمات ترجمه بازار بالاترین کیفیت را در میان تمام مترجمین آنلاین دارد. برای شما که قصد دارید تا متن بلغاری را به فارسی ترجمه کنید همین حالا قیمت‌های ویژه‌ای در نظر گرفتیم که برای مشاهده آن می‌توانید به انتهای صفحه مراجعه کنید. جهت اطمینان خاطر شما باید گفت که تمام مترجمین ترجمه بازار از طریق آزمون‌ و پیش شرط قبولی در آن استخدام می‌شوند و به طور مستمر تحت نظارت مترجمین ارشد هستند تا از کیفیت ترجمه‌های بلغاری کاسته نشود.

برای سفارش ترجمه بلغاری روش‌های متنوعی وجود دارد که بهترین روش استفاده از فرم ثبت سفارش آنلاین موجود در وب سایت است که در کمتر از یک ساعت پس از ثبت سفارش برآورد قیمت ترجمه را به شما اعلام خواهد نمود. پس از آن می‌توانید با پرداخت آنلاین هزینه ترجمه، به جمع مشتریان راضی ما بپیوندید.

ترجمه بلغارستانی

ترجمه بلغارستانی به فارسی

ترجمه بلغارستانی

ترجمه فارسی به بلغارستانی

قیمت ترجمه بلغارستانی به فارسی و بالعکس


قیمت ترجمه بلغارستانی به فارسی در ترجمه بازار با پایین‌ترین نرخ امکان پذیراست. برای تعیین قیمت ترجمه از سه معیار کلی استفاده می‌شود. اولین معیار تعداد کلمات متن است. قیمت ترجمه بر اساس قیمت هر کلمه از متن مشخص می‌شود. نگران نباشید اگر متنی چندین صفحه‌ای دارید می‌توانید از تخفیفات پلکانی ترجمه بازار استفاده کنید. سرعت ترجمه نیز معیاری دیگر در تعیین قیمت است. 

اگر عجله‌ای ندارید پس نگران افزایش هزینه نباشید اما در صورتی که باید متن شما در زمان کوتاهی ترجمه شود شامل افزایش قیمت خواهید شد. معیار بعدی در قیمت ترجمه، کیفیت آن است. اگر متن شما یک متن عمومی‌ست و در آن از اصطلاحات یا لغات تخصصی خبری نیست پس ترجمه شما با کمترین قیمت ممکن ترجمه خواهد شد در غیر این صورت شامل افزایش قیمت خواهید شد

ترجمه انواع فایل‌ها و فرمت‌ها​

ترجمه متون تخصصی بلغاری مانند: نامه و قرارداد که نیاز به تسلط کافی مترجم به مکاتبات و تجارت بین‌الملل دارد یکی از خدمات ترجمه بازار است. در این نوع ترجمه شرکت‌های تجاری و تجاری که قصد مذاکره یا مکاتبه با شرکای بلغارستانی را دارند می‌توانند از خدمات آنلاین ترجمه بازار استفاده کنند. 

5/5 - (2 امتیاز)