ترجمه فنلاندی به فارسی و فارسی به فنلاندی

فنلاند(Finland)، به سرزمین زندگی با کیفیت خوش آمدید! 

فنلاند کشوری سردسیر در شمال اروپا با جمعیتی بیش از 5 میلیون نفر است. این کشور با روسیه، سوئد و نروژ مرز زمینی مشترک دارد. پایتخت آن شهر هلسینکی‌ست که 20% از جمعیت فنلاند در این شهر زندگی‌ می‌کنند. فنلاند جزء کشورهایی است که دو زبان رسمی دارند. زبان پرگویش آن فنلاندی و زبان اقلیت این کشور سوئدی‌ست. این موضوع بدلیل این است که تا آغاز صده 19هم میلادی این کشور جزئی از خاک سوئد بود و بعدها پس از انقلاب روسیه به کشوری مستقل تبدیل شد.

 

ترجمه فنلاندی

نگاهی کوتاه به زبان فنلاندی 


زبان فنلاندی زبان رسمی مردم فنلاند است اما در کشور سوئد و نروژ نیز توسط اقلیتی از مردمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخلاف بسیاری از زبان‌های اروپایی که منشا هندواروپایی دارند، زبان فنلاندی این طور نیست و در دسته زبان‌های اورالی قرارمی‎‌گیرد. این زبان در مناطق شمالی اروپا و آسیا استفاده می‌شود. مردمانی از سرزمین روسیه نیز به این دسته زبانی سخن می‌گویند. زبان‌های مجاری و استونیایی ازهمین خانواده هستند.

خواستگاه زمانی این زبان به هزاره سوم پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد که اقوامی در شمال روسیه و رشته‌ کوه‌های اورال بدان سخن می‌گفتند. توجه کنید که برای ترجمه فنلاندی به فارسی یا بالعکس باید تسلط کافی به واژگان و لغات این زبان داشته باشید.

ترجمه فنلاندی

ترجمه تخصصی فنلاندی به فارسی و فارسی به فنلاندی


زبان فنلاندی از آن دست زبان‌هایی‌ست که مترجمین بسیارکمی دارد و از این تعداد اندک نیز تنها چند نفر انگشت شمار مترجم خبره را می‌توان یافت که به ترجمه فنلاندی مسلط بوده و بتوانند با کیفیت بالا هر متنی را ترجمه کنند. در ترجمه تخصصی فنلاندی این موضوع بیش از پیش به چشم می‌آید. اگر بخواهیم به طور خلاصه ترجمه تخصصی را معنی کنیم باید گفت ترجمه موبه‌مو و قابل فهم یک متن تخصصی را می‌توان ترجمه تخصصی نامید.

چنین متونی به دلیل ماهیت تخصصی که دارند باید توسط یک متخصصی ترجمه شوند. پیشنهاد ما به شما این است که در هر صورتی اگر متن، مقاله، کتاب یا حتی فیلم و فایل صوتی از زبان فنلاندی دارید برای ترجمه آن حتما از کمک یک مترجم فنلاندی استفاده کنید. متاسفانه برخی با وجود عدم تسلط یا حتی آشنایی با ترجمه فنلاندی و با ترس از پرداخت هزینه به مترجم، متون خود را از طریق نرم‌افزارهای مترجم آنلاین مانند: گوگل ترنسلیت ترجمه می‌کنند که نتیجه کار بسیار وحشتناک است.

اصولا چنین متونی به دلیل ریزه‌کاری‌های ترجمه نباید با مترجم آنلاین ترجمه شوند و کار باید به یک مترجم انسانی باتجربه سپرده شود. ما در ترجمه بازار مترجم فنلاندی به فارسی را همراهمان داریم.

هلسینکی پایتخت فنلاند در جنوبی‌ترین نقطه فنلاند قرار گرفته و با کشورهای استونی، سوئد و روسیه ارتباطات ویژه‌ای دارد. این شهربا جمعیت 1.5 میلیون نفری پرجمعیت‌ترین شهر و مرکز اقتصادی، صنعتی و سیاسی کشور فنلاند است. این شهر سردسیر در تابستان 1952 میلادی میزبان بازی‌های المپیک تابستانی بود که  رشد اقتصادی خوبی را طی سال‌های بعد برای این کشور به ارمغان آورد.

 امروزه فنلاند به عنوان یکی از کشورهای با تراز بالای کیفیت زندگی در دنیا شناخته می‌شود. به همین دلیل هلسینکی را مناسب‌ترین شهر جهان برای زندگی می‌نامند. سیستم حمل نقل این شهر شامل: مترو، اتوبوس، تروموا و دوچرخه است که به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر متروی آن شمالی‌ترین متروی ساخته شده در جهان است.

ترجمه فوری زبان فنلاندی


افراد بسیاری به دلیل ماهیت کاری خود ممکن است نیاز به ترجمه متنی از زبان فنلاندی به فارسی داشته باشند. چنین متونی باید در سریعترین زمان ممکن ترجمه و تایپ شوند. نکته مهم در چنین ترجمه‌ای جلوگیری از افت کیفیت ترجمه است. متن با ترجمه فوری نباید ذره‌ای افت کیفیت در آن دیده شود.

ما به عنوان برترین مرکز ترجمه آنلاین در جشنواره وب و موبایل ایران هیچگاه کیفیت را فدای سرعت نمی‌کنیم. برای تضمین این ادعا شرایطی را فراهم کرده‌ایم که در فرایند ترجمه فوری از دو یا چند مترجم همزمان استفاده شود. بدین‌ ترتیب سنگینی بار از دوش یک مترجم برداشته شده و متن میان مترجمین تقسیم می‌شود تا با نظارت مترجم ارشد ترجمه فنلاندی در سریعترین زمان ممکن و با کیفیت بالا انجام شود.

 

الـــو ترجمــــه بــــازار؟

سفارش ترجمه فنلاندی به فارسی


خوب تا اینجای کار در مورد زبان فنلاندی و اهمیت نحوه ترجمه آن به فارسی صحبت کردیم. اگر در حال مطالعه این پاراگراف باشید به احتمال زیاد قصد ترجمه متنی از زبان فنلاندی به فارسی یا فارسی به فنلاندی را دارید پس بیایید کمی در مورد نحوه سفارش ترجمه در ترجمه بازار صحبت کنیم. برای قدم اول باید از طریق فرم ثبت سفارش آنلاین ترجمه در وب سایت ترجمه بازار اقدام به ارسال فایل مورد نظرتان کنید. دقت کنید فایل یا فایل‌های ارسالی باید به صورت زیپ شده باشد.

پس از ارسال فایل و راه ارتباطی خودتان، کارشناسان ترجمه بازار پس از بررسی درخواست شما فایل را از لحاظ تعداد کلمات بررسی و پیش فاکتور را صادر و به ادرس ایمیل اعلامی ارسال خواهند کرد. لازم است تا حداکثر یک ساعت پس از ثبت سفارش ایمیل خود را چک کنید.( دو پوشه inbox  و spam ایمیل حتما بررسی شود) با مشاهده فاکتور می‌توانید هزینه را به  صورت آنلاین از طریق لینک مندرج  در آن پرداخت کنید تا فرایند ترجمه متن فنلاندی شما در زمان مقرر انجام و برایتان ارسال شود.

 

این زبان فنلاندی‌ست. زبانی که میان فنلاندی‌ها و سوئدی‌ها مشترک بوده و در هر دو کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه چند ویژگی خاص در این زبان را ذکر می‌کنیم:

  1. زبان فنلاندی جنس مذکر یا مونث ندارد و برای هر دو از یک ضمیر استفاده می‌شود.
  2. واژه‌های این زبان بسیار طولانی است.
  3. خبری از فعل داشتن در این زبان نیست.

 برای ترجمه چنین زبانی باید تا مدتها به دنبال مترجم خوب باشید. چنین مترجمی نیز انگشت شمار بوده و اغلب حجم کاری بالایی دارند. ما در ترجمه بازار متون زبان فنلاندی را به فارسی ترجمه می‌کنیم و از مترجم بسیار حرفه‌ای بهره می‌بریم . 

ترجمه فنلاندی

ترجمه کتاب از زبان فنلاندی به فارسی  


ترجمه کتب فنلاندی به فارسی را باید نقطه عطفی در تاریخ ادبی این دو کشور دانست. تاکنون مترجمین بسیار انگشت شماری توانسته‌اند کتب فنلاندی را به فارسی ترجمه کنند. در این میان می‌توان به یاکو همین آنتیلا پژوهشگر و مورخ فنلاندی اشاره کرد که کتب تاریخی از جمله شاهنامه را به زبان فنلاندی ترجمه کرده است. این مترجم فنلاندی که به سختی فارسی صحبت می‌کند توانسته با مطالعه دقیق و پژوهش در حوزه اسلام و زبان عربی و فارسی، کتب تاریخی بسیاری را از زبان فارسی به فنلاندی ترجمه کند. با این وجود یکی از خدمات مهم ترجمه بازار ترجمه کتاب فنلاندی به فارسی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر ترجمه بازار تماس بگیرید یا از طریق فرم داخل سایت سفارش ترجمه کتاب دهید.

ترجمه انواع فایل‌ها و فرمت‌ها​

ترجمه فنلاندی باید به صورت تخصصی ترجمه شود. این بدان معناست که مترجمین این زبان باید با لغات و اصطلاحات فنلاندی آشنایی کامل داشته و بتوانند براحتی متون تخصصی مثل نامه یا قرارداد را ترجمه کنند. ترجمه بازار به کمک فضای رقابتی خود توانسته است از معدود مترجمین فنلاندی به فارسی در تیم مترجمین خود استفاده کند.

قیمت ترجمه فنلاندی به فارسی و بالعکس


هزینه ترجمه فنلاندی به فارسی بر اساس تعداد کلمات و سرعت ترجمه برآورد خواهد شد. هرچه سرعت ترجمه بالاتر باشد در قیمت نهایی نیز تاثیرگذار خواهد بود. به دلیل پیچیدگی‌های ترجمه فنلاندی، ترجمه چنین زبانی در مجموعه ترجمه بازار تنها با کیفیت طلایی ارائه می‌شود. برای برآورد هزینه ترجمه به  صورت رایگان می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید تا کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت پیش فاکتور را به ایمیل شما ارسال کنند. در ضمن برای راحتی شما جدول زیر برای محاصبه قیمت ترجمه آورده شده است.

ترجمه فنلاندی

ترجمه فنلاندی

ترجمه فنلاندی به فارسی

ترجمه فنلاندی

ترجمه فنلاندی

ترجمه فنلاندی به فارسی

5/5 - (3 امتیاز)