ترجمه مجارستانی به فارسی و فارسی به مجارستانی

مجارستان(hungary)، به سرزمین مجارها خوش آمدید! 

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی به پایتختی بوداپست است. مجارستان، از کشورهای سابق کمونیستی شرق اروپا نیز می‌باشد. مجارستان را سرزمین چشمه‌های آبگرم می‌نامند. چشمه‌های شفابخش که علاوه بر جاذبه‌های گردشگری بسیار برای دیگر مردم دنیا، خواص درمانی نیز دارد. زبان رسمی آن‌ها مجاری (مجارستانی) و واحد پول آن فورینت می باشد. پایتخت و پرجمعیت ‌ترین شهر این کشور شهر بوداپست است با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت که یک شهر توریستی برای گردشگران خارجی است. اگر قصد آشنایی با زبان مجارستانی (مجاری) و ترجمه مجارستانی را دارید با ادامه مطلب همراه ما باشید.

ترجمه مجارستانی

نگاهی کوتاه به زبان مجارستانی


زبان مجارستانی را زبان مجاری نیز می‌نامند. مجار زبان‌ها علاوه بر مجارستان در کشورهایی مثل: اتریش، کرواسی و اسلوونی نیز زندگی می‌کنند. باید گفت زبان مجاری شبیه به هیچ کدام از زبان کشورهای اطراف نیست و بیشتر شبیه به زبان‌های آسیایی است. الفبای مجاری از 44 حرف تشکیل شده است. مجارها با افزودن حروف به ابتدا یا انتهای کلمات از آنها کلماتی جدید با معانی متفاوت می‌سازند که گاهی به 100 حرف نیز می‌رسند. برای ترجمه مجارستانی باید به نکات ریزی توجه کرد تا ترجمه به بهترین شکل ممکن انجام شود. 

ترجمه تخصصی مجارستانی به فارسی و فارسی به مجارستانی


طی سال‌های گذشته اقتصاد مجارستان روبه رشد توصیف شده است. بهمین دلیل تجار بسیاری از نقاط دنیا علی‌الخصوص ایران برای مبادلات مالی با تجار مجاری نیاز به ترجمه خواهند داشت. ترجمه متون تخصصی بازرگانی باید به صورت کاملا تخصصی و با بررسی کاملا متن انجام شود. از آنجایی که چنین متونی حاوی نکات حقوقی است و عدم توجه به آن می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به پیکره کسب و کار شما وارد کند به همین دلیل باید برای ترجمه مجاری به فارسی یا بالعکس از مترجمین متخصصی در رشته‌های مدیریت و حقوق استفاده کرد. چنین ترجمه‌ای را ترجمه تخصصی از زبان مجارستانی می‌نامیم. برای بهره مندی از خدمات ترجمه تخصصی متونی مثل نامه، قرارداد، اسناد و مدارک، ایمیل یا وب سایت و هر متن دیگری از مترجمین ترجمه بازار کمک بگیرید.

 

بوداپست پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مجارستان است. این شهر در تقسیمات استانی جای نمی‌گیرد و منطقه‌ای مستقل از سایر مناطق کشور است. آثار باستانی بسیار به جامانده از دوران کهن در این شهر تبدیل به جاذبه‌های گردشگری پر رفت و آمدی شده است. این شهر زیبا از گرمابه‌های بسیاری برای جلب توریست تشکیل شده است. سلتی‌های اولین اقوامی بودند که در قرن اول میلادی در این شهر ساکن شدند. این شهر در سال 1900 میلادی میزبان مظفرالدین شاه قاجار نیز بوده است که طی دو سفر از زیبایی‌های این شهر دیدن کرده است.

ترجمه فوری مجاری به فارسی


ترجمه فوری متون مجاری به فارسی یا بالعکس نیاز به سرعت  و دقت در ترجمه دارد. یعنی مترجم مجاری باید همزمان کیفیت و کمیت متن ترجمه شده را در نظر بگیرد. البته در متون طولانی کار ترجمه به دو یا چند نفر سپرده می‌شود تا کیفیت فدای سرعت ترجمه نشود.

بسیاری از شرکت‌های تجاری و تجار ایرانی که قصد تجارت با مجارها را دارند می‌توانند از خدمات ترجمه فوری ترجمه بازار استفاده کنند. سرعت ترجمه بستگی به تعداد کلمات آن متن دارد. بطور مثال نمی‌توان یک متن 3هزار کلمه‌ای را با بالاترین کیفیت در یک روز ترجمه کرد. برای ترجمه فوری می‌توانید درخواست خود را از طریق لینک سفارش آنلاین ثبت کنید.

 

الـــو ترجمــــه بــــازار؟

ترجمه کتاب از زبان مجارستانی به فارسی  


ترجمه کتاب‌های مجاری به فارسی یا کتب فارسی به مجارستانی می‌تواند بسیار جذاب باشد. بسیاری از پژوهشگران در حوزه‌های مختلف جهت برقراری ارتباطات میان دو کشور ایران و مجارستان اقدام به تالیف و ترجمه کتب مختلفی کرده‌اند که تعدادی از آنها به چاپ دوم به بعد رسیده‌اند. اگر قصد ترجمه کتاب دارید باید این نوید را به شما بدهیم که واحد ترجمه کتاب ترجمه بازار آمادگی ترجمه چنین کتبی را دارد. مترجمین تخصصی زبان مجاری به کمک تجربه و مهارت خود در شناخت این زبان می‌توانند ترجمه‌ای دقیق از کتاب مورد نظرتان را به  صورت تایپ شده در اختیارتان قرار دهند.

برای سفارش ترجمه کتاب مجاری همین حالا از طریق فرم ثبت سفارش ترجمه اقدام به ارسال متن کتاب نمایید تا با برآورد هزینه، فرایند ترجمه کتاب آغاز شود.

 

این زبان مجارستانی است. وقتی می‌خواهید در زبان مجاری جمله‌ای بسازید به دلیل اینکه جملات می‌توانند بسیار طولانی باشند باید دقت کنید که معنا و مفهوم جمله نهایی دشتخوش تغییر نشود. البته قوانینی برای جمله بندی در این زبان هست که کمکتان خواهد کرد. در زبان مجارستانی 14 حرف صدادارد وجود دارد که تلفظ هر کدام از این کلمات با دیگری متفاوت است و اگر به اشتباه تلفظ شود معنای کلمه به کل دگرگون می‌شود.

ترجمه مجارستانی

سفارش ترجمه مجارستانی به فارسی


خدمات ترجمه بازار بالاترین کیفیت را در میان تمام مترجمین آنلاین دارد. برای شما که قصد دارید تا متن مجارستانی را به فارسی ترجمه کنید همین حالا قیمت‌های ویژه‌ای در نظر گرفتیم که برای مشاهده آن می‌توانید به انتهای صفحه مراجعه کنید. جهت اطمینان خاطر شما باید گفت که تمام مترجمین ترجمه بازار از طریق آزمون‌ و پیش شرط قبولی در آن استخدام می‌شوند و به طور مستمر تحت نظارت مترجمین ارشد هستند تا از کیفیت ترجمه‌های مجارستانی کاسته نشود.

برای سفارش ترجمه مجارستانی روش‌های متنوعی وجود دارد که بهترین روش استفاده از فرم ثبت سفارش آنلاین موجود در وب سایت است که در کمتر از یک ساعت پس از ثبت سفارش برآورد قیمت ترجمه را به شما اعلام خواهد نمود. پس از آن می‌توانید با پرداخت آنلاین هزینه ترجمه مجاری، به جمع مشتریان راضی ما بپیوندید.

ترجمه مجاری

ترجمه مجاری

ترجمه مجاری به فارسی

ترجمه مجاری

ترجمه مجاری

ترجمه فارسی به مجاری

قیمت ترجمه مجارستانی به فارسی و بالعکس


قیمت ترجمه مجاری به فارسی در ترجمه بازار با پایین‌ترین نرخ امکان پذیراست. برای تعیین قیمت ترجمه از سه معیار کلی استفاده می‌شود. اولین معیار تعداد کلمات متن است. قیمت ترجمه بر اساس قیمت هر کلمه از متن مشخص می‌شود. نگران نباشید اگر متنی چندین صفحه‌ای دارید می‌توانید از تخفیفات پلکانی ترجمه بازار استفاده کنید. سرعت ترجمه نیز معیاری دیگر در تعیین قیمت است. 

اگر عجله‌ای ندارید پس نگران افزایش هزینه نباشید اما در صورتی که باید متن شما در زمان کوتاهی ترجمه شود شامل افزایش قیمت خواهید شد. معیار بعدی در قیمت ترجمه، کیفیت آن است. اگر متن شما یک متن عمومی‌ست و در آن از اصطلاحات یا لغات تخصصی خبری نیست پس ترجمه شما با کمترین قیمت ممکن ترجمه خواهد شد در غیر این صورت شامل افزایش قیمت خواهید شد

ترجمه انواع فایل‌ها و فرمت‌ها​

ترجمه متون تخصصی مجارستانی مانند: نامه و قرارداد که نیاز به تسلط کافی مترجم به مکاتبات و تجارت بین‌الملل دارد یکی از خدمات ترجمه بازار است. در این نوع ترجمه شرکت‌های تجاری و تجاری که قصد مذاکره یا مکاتبه با شرکای مجاری را دارند می‌توانند از خدمات آنلاین ترجمه بازار استفاده کنند. 

5/5 - (5 امتیاز)