ترجمه هلندی به فارسی و بالعکس

هلند (Netherlands )، به سرزمین گل‌ها خوش آمدید! 

سرزمین گل‌های لاله و آسیاب‌های بادی یکی از کشورهای‌ست که ارتفاع آن از سطح دریا بسیار کم و در بسیاری از نقاط پایین‌تر از سطح دریا است. بهمین دلیل هلند را سرزمین پست می‌نامند. سرزمینی با حکومت پادشاهی که در آن تصمیم گیرنده اصلی نخست وزیر بوده و پادشاه تنها یک سمت نمادین برای برانگیختن حس ملی‌گرایانه مردم هلند است. یکی از شهرهای مهم و تاریخی این کشور شهر لاهه است که دادگاه لاهه (واحد حقوقی سازمان ملل متحد) و بسیاری از دفاتر سازمان‌های بین‌المللی در این شهر واقع شده است. این کشور تا سال 1648 میلادی زیر سلطه اسپانیا بود ولی پس از آن استقلال خود را بدست آورد و هم اکنون یکی از مراکز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اروپاست. برای آشنایی بیشتر با زبان هلندی و نحوه ترجمه آن با ما همراه باشید

 

ترجمه هلندی

نگاهی کوتاه به زبان هلندی


هلندی زبانی است که بیشتر مردم هیچ شناختی نسبت به آن ندارد. این زبان ناآشنا از لحاظ نوشتاری کاملا یکنواخت است. همچنین کشورهایی که از زبان هلندی استفاده می‌کنند، تفاوت‌های کوچکی در تکلم و نوشتار دارند. به همین دلیل زبان هلندی در بلژیک و هلند اختلافی مثل زبان انگلیسی در ایالات متحده آمریکا و بریتانیای کبیر نخواهد داشت. البته این تفاوت اندک فقط در حالت نوشتاری زبان هلندی احساس می‌شود. همچنین تنوع گویش‌ها هلندی بسیار بیشتر از زبان‌های دیگری مانند انگلیسی است. ما در ترجمه بازار شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا برای ترجمه هلندی دیگر مسیر سختی پیش رو نداشته باشید.

ترجمه هلندی

آمستردام پایتخت هلند و با جمعیت یک میلیون نفری خود پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. نیم از جمعیت این شهر را مهاجرین از کشورهای عربی و آسیایی تشکیل می‌دهند. آمستردام مرکز گردشگری هلند است. سالانه 4میلیون گردشگر خارجی به بهانه‌های مختلف ازین بندر اروپایی بازدید می‌کنند. بافت مرکزی این شهر کاملا سنتی بوده و مانند یک موزه چشم هرگردشگری را به خود جلب می‌کند. علارقم اینکه ادارات و سازمان‌های دولتی این کشور در شهر لاهه مستقر هستند اما دفاتر و نمایندگی‌های شرکت‌های بزرگ دنیا در این شهر دیده می‌شوند.

ترجمه هلندی

ترجمه فوری هلندی 


ترجمه فوری زبان هلندی به فارسی یا فارسی به هلندی مانند: ترجمه فوری کاتالوگ، ترجمه فوری بروشور، وب سایت، کتاب، فیلم، مقاله، فایل صوتی یا موارد دیگر… یکی از نیازهای اصلی جهت اموری مثل مهاجرت، تجارت(صادرات و واردات)،  تحصیلات تکمیلی(ترجمه مقالات یا کتب) مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر قصد مهاجرت یا فعالیت اقتصادی دارید ممکن است نسبت به نوع ویزایی که درخواست آن را داده‌اید، به ترجمه متن هلندی نیاز پیدا کنید. مثلا اگر برای ویزای کار اقدام کرده باشید، برای انجام مکاتبات خود با طرف هلندی نیاز به یک مترجم حرفه‌ای دارید نه مترجم آنلاین. ترجمه دقیق این نوع مکاتبات تضمین کننده آینده کاری شما در کشور هلند خواهد بود. پس با صرف هزینه‌ای بسیار کم خود را دچار چالش نکنید.

 

اهمیت ترجمه هلندی به فارسی و بالعکس


کشورهای مختلف دنیا دیگر برای برقراری روابط تجاری به داخل مرزهای خود قانع نیستند. به همین دلیل در ایران هم شرکت‌هایی را پیدا می‌کنید که با شرکای تجاری خود در کشور هلند یا بلژیک معاملات مختلفی دارند. قطعا شرکای هلندی شرکت‌های ایرانی متون مختلفی مثل شرایط کار جدید، خلاصه همایش‌ها یا رویدادهای مختلف و حتی بروشور یک محصول جدید را برایشان ارسال می‌کنند. به همین دلیل نیاز به ترجمه تخصصی هلندی در بین افراد زیادی پیدا شده است. در این بین ترجمه همزمان نیز برای استفاده در همایش‌، کنفرانس و مذاکرات بین‌المللی استفاده می‌شود.

همچنین در کل دنیا آثار ادبی بسیاری هستند که دانشجویان و اساتید ایرانی به مطالعه آن‌ها علاقه دارند. مقالات علمی یا سایر متون به زبان هلندی در ایران کاربردهای خاص خودش دارند. متن هلندی با هر موضوعی که داشته باشید، ما سفارشتان را بر اساس موضوع به مترجم متخصصش می‌سپاریم. با انجام این کار متن مورد نظر شما به بهترین شکل ترجمه می‌شود. البته که خدمات ترجمه هلندی تنها گزینه‌ای نیست که در ترجمه بازار به آن دسترسی دارید.

ترجمه تخصصی فارسی به هلندی از دیگر خدماتی است که توسط تیم مترجمان ترجمه بازار به شما ارائه خواهد شد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند، به این نوع خدمات ترجمه نیاز پیدا خواهند کرد.

الـــو ترجمــــه بــــازار؟

ترجمه مقاله هلندی به فارسی به صورت تخصصی


ما کمترین تعرفه ترجمه مقاله هلندی را برای شما در نظر گرفته‌ایم تا دیگر نگران هزینه ثبت سفارش ترجمه هلندی خود نباشید. به همین دلیل کمترین قیمت ترجمه را در سایت ترجمه بازار خواهید یافت. البته به هیچ عنوان کیفیت ترجمه متن مشتریان عزیز فدای کاهش قیمت نخواهد شد؛ زیرا ترجمه تخصصی کاری است که روی تمامی سفارشات انجام می‌شود.

از دیگر مزایای که با استفاده از خدمات ترجمه بازار به دست می‌آورید، تحویل به موقع سفارش است. پایبندی به زمان تحویل سفارشات در مدت فعالیت سایت باعث شده تا خوش قولی ما در بین تمامی مشتریان هیچ جای شکی نداشته باشد. همچنین در هنگام ثبت سفارش می‌توانید از خدمات ترجمه فوری و فوق فوری جهت تسریع کار کمک بگیرید.

 

زبان هلندی از شاخه زبان ژرمنی و خانواده زبان‌های هندواروپایی است. با وجودی که زبان هلندی و بلژیکی یکی هستند و دارای زبان معیار یکسانی هستند در زبان انگلیسی به زبان هلندی مردم هلند عبارت Dutch (هلندی) گفته می‌شود و عبارت Flemish برای فلاندری (هلندی بلژیک) بکار می‌رود.   علاوه بر گویش رسمی و اداری هلندی که در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، گویش‌های دیگری نیز در مناطق مختلف هلند استفاده می‌شود. زبان شناسان زبان هلندی را زبان میانی انگلیسی و آلمانی می‌نامند. با وجود نزدیکی آن به این دوزبان لازم است تا ترجمه هلندی به فارسی را با دقت و وسواس بسیاری انجام دهیم.

ترجمه هلندی

ترجمه کتاب از زبان هلندی به فارسی  


ترجمه کتاب هلندی به فارسی در سال‌های گذشته متقاضیان بسیاری داشته است. بروز جنگ جهانی اول، حمله آلمان و مشکلات سیاسی هلند در سال‌های گذشته دستمایه شکل‌گیری ادبیات نوین این کشور شده است. نزدیکی فرهنگی این کشور با بلژیک نیز از دلایلی بوده است که اشتراکات ادبی بسیاری را میان این دو کشور به وجود آورده است.علاقه بسیار هلندی‌ها به موسیقی بیشتر از سایر هنرهاست تا جایی که یکی از بزرگترین موسیقیدانان کلاسیک جهان(یوهان سباستیان باخ) را با دستان خود پرورانده است. شاید بتوان گفت کتب هلندی که قابلیت ترجمه به زبان فارسی داشته باشند کم نیستند(علی الخصوص در موسیقی ) ولی لازمه یک ترجمه روان ، داشتن تجربه کافی در شناخت دستوری و آوایی زبان هلندی است.اگر نیاز به ترجمه کتاب هلندی به فارسی یا کتاب فارسی به هلندی را دارید می‌توانید از مترجیم تخصصی این زبان در ترجمه بازار کمک بگیرید.

ترجمه انواع فایل‌ها و فرمت‌ها​

ترجمه بازار در کنار ترجمه متونی مثل کتاب و مقاله خدمات تخصصی ترجمه را به شرکت‌های بازرگانی ارائه می‌نماید که ترجمه سازمانی نام دارد. در این خدمات متونی از قبیل نامه، قرارداد، اسناد و تمامی مکاتبات تجاری و حقوقی شرکت‌های ایرانی با شرکای هلندی به بهترین شکل ترجمه خواهد شد. لذا برای بهره‌مندی از این خدمات با ترجمه بازار در ارتباط باشید.

برخی از سوالات شما در مورد ترجمه زبان هلندی به فارسی


قیمت ترجمه هلندی در ترجمه بازار چقدر است؟

تعرفه ترجمه هلندی در ترجمه بازار به گونه‌ای تعیین شده تا هزینه انجام سفارشات مشتریان به کمترین میزان ممکن برسد. همچنین محاسبه هزینه بر اساس تعداد کلمات و نوع متن مشخص خواهد شد.

آیا کتاب هلندی را به فارسی ترجمه می‌کنید؟

تیم مترجمین ترکی ترجمه بازار آمادگی دارد تا انواع مقالات با موضوعات مختلف، اسناد، کتاب و هر متن دیگری را برای شما ترجمه نماید.

چگونه می‌توان از کیفیت ترجمه مطمئن شد؟

اول از همه متن شما بر اساس موضوع به مترجمی داده می‌شود که در همان موضوع تسلط یا تحصیلات آکادمیک داشته باشد. همچنین می‌توانید ترجمه عبارات را در هنگام انجام سفارش با مترجم کنترل کنید.

قیمت ترجمه هلندی به فارسی و بالعکس

اگر در کیفیت ترجمه متون خود به زبان هلندی حساس هستید، با خیالی آسوده متنتان را به ترجمه بازار بسپارید. ما سفارش را به دست مترجمان حرفه‌ای خود در زبان هلندی می‌دهیم تا با بهترین معادل‌های موجود متن را برای شما ترجمه کنند. همچنین در سایت نماد اعتماد الکترونیک را می‌بینید تا هیچ استرسی برای پرداخت آنلاین هزینه سفارش خود نداشته باشید.

ترجمه هلندی

فارسی به هلندی

ترجمه هلندی

هلندی به فارسی

4.9/5 - (10 امتیاز)