محتوای تالیفی | محتوایی با کیفیت

محتوای تالیفی | محتوایی با کیفیت و جذاب

آنچه در این مطلب خواهید آموخت

تولید محتوا به روش تالیف، پرطرفدارترین و ارزشمندترین روش تولید محتواست. حتما تا حالا روی جلد برخی کتاب‌ها کلمه “نام مؤلف ” را شنیده‌اید. مؤلف کسی است که محتوایی را به کمک منابع مطالعاتی مختلف و افزودن دانش و تجربیات خود به آن تولید کرده است. خروجی این کار محتوایی است که مطابق با لحن مؤلف نگارش شده است. و به نوعی نشان دهنده تسلط او روی موضوع است. در محتوای تالیف شده زمان زیادی صرف گردآوری و آماده‌سازی اطلاعات شده است. به همین دلیل نتیجه کار محتوایی است که از لحاظ کیفیت بسیار بالا و و از دید گوگل کاملا یونیک است.

اهمیت تولید محتوا به کمک تالیف

محتوای تالیف شده از دید کاربران و موتورهای جستجو بسیار محبوب است. اما این محبوبیت از کجا نشات می‌گیرد؟ از آنجایی که یونیک است و در هیج کجای وب نمونه مشابهی ندارد. محتوای آن حاوی اطلاعاتی است که برای کاربر مفید بوده و راهنمای خوبی برای او خواهد بود. از آنجایی که این نوع محتوا حاوی اطلاعات با ارزشی برای مخاطب است، موتور جستجوی گوگل علاقه‌مند به دنبال کردن و نمایش بیشتر آن به مخاطب است.

محتوای تالیفی

ویژگی‌های یک محتوای تالیفی خوب

بدون شک هر فردی توانایی نویسندگی ندارد و بیشتر افراد از طریق ترجمه یا گردآوری اطلاعات، محتوا تولید می‌کنند. اگر شما توانایی تالیف را در خود می‌بینید، بهتر است در ادامه با ویژگی‌های یک مؤلف محتوا بیشتر آشنا شوید:

  • یک مولف خوب باید خلاقیت و هوش بالایی در نویسندگی داشته باشد.
  • باید با نگاهی متفکرانه به موضوعات نگاه کند.
  • مولف باید لحن و بیانی منحصر به خود را داشته باشد که به نوعی امضای او روی محتواست.
  • اطلاعات عمومی قابل قبولی در موضوعات مختلف داشته باشد.

مؤلف محتوا کیست؟ تفاوت او با مترجم در چیست؟

مؤلف یا همان نویسنده فردی است که توانایی بسیاری در تولید محتوا دارد و تلاش می‌کند تا با دانش و تبهر خود محتوایی تولید کند که نمونه مشابهی از آن وجود نداشته باشد. محتوایی که او تالیف می‌کند حاوی اطلاعاتی است که با مطالعه و کسب تجربه بدست آمده است. اما مترجم تلاش می‌کند تا به متن اصلی کاملا وفادار بماند و مو به موی محتوایی را که می‌بیند به زبانی دیگر ترجمه کند. مترجم نیاز به دانش خاصی ندارد و می‌تواند تمام متون عمومی یا تخصصی را به راحتی ترجمه کند. اما این را هم می‌داند که به احتمال زیاد نسخه دیگری از متن ترجمه شده نیز وجود دارد که توسط مترجمی دیگر ترجمه شده.

افزایش سئو سایت با محتوای تالیفی

به کمک تالیف محتوا انتظار کسب رتبه‌های برتر نتایج گوگل را داشته باشید. این اتفاق به دلیل جذابیت محتوای تالیف شده نسبت به محتوای ترجمه‌ای یا بازنویسی شده است. مطالعه چنین محتوایی برای مخاطب بسیار جذاب است و ترجیح می‌دهد تا برای دفعات بعد هم مطالب جدید سایت شما را مطالعه کند! می‌دانید چرا؟ چون شما را به عنوان منبعی مورد اعتماد یافته و بارها و بارها به محتواهای شما سر می‌زند و زمان بیشتری را صرف استفاده از محتواهای کسب و کار شما می‌کند. این اتفاق مثبت در نهایت منجر به بهبود وضعیت سئو سایت شما خواهد شد.

محتوای تالیفی

وقتی محتوا می‌نویسید به این نکات دقت کنید

برای تولید محتوا باید ریزه‌کاری‌های زیادی را رعایت کنید تا محتوای شما تاثیرگذارتر از آنچه فکر می‌کردید باشد. در ادامه به 3 مورد از این نکات اشاره می‌کنیم:

شناخت پرسونای مخاطب:

با شناخت رفتار و نیازهای مخاطب‌تان و همچنین احساسات و عواطف او می‌توانید محتوای بهتری تالیف کنید. این محتوا قطعا پاسخی به سوالات مخاطب است.

ایجاد تعامل با مخاطب:

به نحوی محتوا تالیف کنید تا مخاطب وادار به تعامل و مشارکت با شما شود. هرچقدر مخاطب شما با محتوا ارتباط بیشتری برقرار کند، به درخواست‌های شما نیز با رقبت بیشتری پاسخ می‌دهد.

لحن محتوای مناسب:

استفاده از لحن مناسب (متناسب با پرسونای مخاطب) در تالیف محتوا، عاملی است که باعث می‌شود تا متنی خسته‌کننده نداشته باشید و کاربر تا انتهای محتوا همراه شما باشد.

دادن اطلاعات دقیق:

هرچقدر از منابع قوی برای تولید استفاده کنید همان قدر هم اعتماد مخاطبتان را جلب خواهید کرد تا دفعات بعد نیز از محتواهای شما دیدن کند.

با محتوای تالیفی کارخانه پولسازی بسازید

متوجه شدیم که ارزشمندترین نوع محتوا، محتوای تالیفی است. با این سبک از تولید محتوا می‌توانیم حس اعتماد و رضایت را در مخاطبمان رشد داده و روی او حساب ویژه‌ای باز کنیم. اگر تاحالا از این سبک محتوا استفاده نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد حساب ویژه‌ای روی آن باز کنید. بعد از مدتی خواهید دید که محتوای تالیف شده بخش زیادی از فرایند بازاریابی شما را تحت تاثیر قرار داده و وب سایت شما را تبدیل به کارخانه پولسازی کرده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به ترجمه مقاله دارید؟

ترجمه تخصصی

021-28425017

ترجمه کتاب به صورت تخصصی