ترجمه تخصصی الهیات

ترجمه الهیات | ترجمه تخصصی متون الهیات و معارف اسلامی 

ترجمه کتب دانشجویان الهیات در ترجمه بازار


در اینجا معرفت به معنای شناخت است، شناختی که اولین مرحله از آشنایی و قدم گذاشتن در مسیر دوستی با خدا است. هدف از رشته معارف اسلامی و الهیات قدم گذاشتن در همین مسیر است این رشته دارای 6 گرایش علوم قرآنی و حدیث فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه شافعی، تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، ادیان و در پایان عرفان است. در همه این گرایشات، علم ترجمه بسیار مهم می باشد. به طوری که ترجمه کتب الهیات یکی از حساس ترین زمینه های برگردان در ایران به شمار می رود.


دانلود نمونه ترجمه PDF

اهمیت ترجمه مقالات الهیات از کجا سرچشمه میگیرد؟


از دیرباز کشور ما ایران بر سر شاهراه ادیان الهی قرار داشته است و همانطور که می دانید منطقه خاورمیانه  مهد ادیان الهی است. برخی این ناحیه از جهان را منطقه ای تمام اسلامی می دانند که با کمی دقت می توان پی برد که ادیان الهی مختلفی اعم از اسلام، مسیحیت و یهودیت پیروان بسیار زیادی در این منطقه دارند.

از اینرو دانشگاه های معتبری نیز وجود دارند که دانشجویان بسیاری را به سمت خود جذب کرده اند. زبان هر یک از این دانشجویان متفاوت با یکدیگر است اما علم ترجمه به کمک آنها آمده است. ترجمه الهیات توانسته است فاصله بین ادیان کم و کمتر کند.
همانطورکه گفته شد شش گرایش اصلی این رشته دانشگاهی در ایران تدریس می شوند که همگی آنها می توانند به ترجمه متون الهیات وابسته باشند. دانشجویان یهودی گاها می خواهند در مورد اسلام و قرآن بدانند، آنها از طریق مقالات ترجمه شده‌ای که توسط مترجمین زبده صورت گرفته به این مهم دست می یابند.

همچنین دانشجویان ایرانی، از اهمیت برگردان معارف اسلامی و الهیات نباید غافل شوند، زیرا رابط آنها با زبان قرآن که عربی است می باشد.

چرا ترجمه بازار را برای ترجمه متون الهیات معرفی می کنیم؟


رشته الهیات و معارف اسلامی نیز مانند رشته های دیگر از حساسیتهای خاصی برخورد است و از آنجایی که دانشجویان این رشته تماما با متون عربی سروکار دارند، برگردان متون الهیات هم حائز اهمیت می گردد.
رشته الهیات از رشته هایی است که در کشور ما دارای شرایط تخصصی بیشتری نسبت به کشورهای دیگر دنیا می باشد و کشور ایران یکی از مبادی ایجاد علوم الهیات در جهان است.
در این رشته به دلیل تولید علم در داخل کشور، اکثر ترجمه ها از زبان فارسی به انگلیسی صورت می پذیرد و در ترجمه بازار از مترجمین مسلط فارسی به انگلیسی و آشنا به الهیات جهت ترجمه تخصصی متون الهیات استفاده می شود.
شما نیز می توانید برای سفارش ترجمه مقاله الهیات خود از خدمات ما استفاده نمائید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.