ترجمه تخصصی شیمی معدنی

ترجمه شیمی معدنی | ترجمه تخصصی متون و مقالات رشته شیمی معدنی در ترجمه بازار

ترجمه تخصصی شیمی معدنی


شیمی معدنی شاخه‌ای بزرگ از دانش شیمی است که با کانی‌ها (مواد معدنی) و خواص آنها سروکار دارد. موضوعات مورد توجه در رشته شیمی معدنی شامل بررسی، تحلیل و تفسیر نظریه‌های مربوط به خواص و واکنشهای عناصر و ترکیبات آنها (بجز هیدروکربنها و اغلب مشتقات آنها) می‌باشد. تسلط کامل مترجم نقش بسیار مهمی در ترجمه شیمی معدنی دارد.

مشاهده نمونه ترجمه

یک بررسی در مورد تکنیک‌های کارآمد برای حذف فلزات سنگین سمی از محیط آبزی

چکیده

بحث و جدال حول محور آلودگی محیط زیست در زندگی بشر و در سیستم زیست محیطی در حال افزایش است. به خصوص، آلودگی آبی که به دلیل تخلیه فاضلاب از صنایع به محیط آبزی به سرعت در حال رشد است. تنها راه برای یافتن منبع جدید آب استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده است. چندین فن آوری درمانی برای این کار موجود است که سهولت استفاده مجدد از فاضلاب بازیافت شده را فراهم می‌کند. فلزات سنگین مانند روی، مس، سرب، نیکل، کادمیوم، جیوه و غیره بر اساس سمیت (میزان سمی بودن) آنها به مشکلات مختلف محیطی اضافه می‌کنند. این فلزات سمی در معرض انسان و محیط قرار دارند. تجمع یون‌ها که اتفاق می‌افتد، خطرات جدی برای سلامتی و محیط زیست ایجاد می‌کند. از این رو، این یک نگرانی عمده در محیط زیست است. به دلیل این نگرانی، اهمیت توسعه فناوری برای حذف فلزات سنگین افزایش یافته است. این مقاله به این طرح جدید با دو هدف کمک می‌کند. ابتدا، طرحی از فناوری‌های تصفیه و به دنبال آن ظرفیت جذب فلزات سنگین از پساب‌های صنعتی فراهم می‌کند. عملکرد رویه، ظرفیت بازسازی آنها و اثرات احتمالی زیست محیطی و بهداشتی در این مقاله بررسی شده است. سرانجام، این مقاله اطلاعات مربوط به روش‌های مهم گنجانیده شده در مطالعاتِ در مقیاس آزمایشگاهی را که برای شناسایی تصفیه فاضلابِ عملی و راحت لازم است، ارائه می‌دهد. علاوه بر این، تلاش شده است تا تأکید بر ترسیب فلزات سنگین از پساب صنعتی و ایجاد زمینه علمی برای کاهش تخلیه فلزات سنگین در محیط ایجاد شود.

 

متن اصلی (انگلیسی) در ادامه آمده است …

ترجمه مقاله شیمی معدنی


مترجمین مقاله شیمی معدنی می‌بایست با مباحث کلی مربوط به این رشته آشنایی مناسبی داشته باشند تا ترجمه‌های مناسبی را ارائه دهند. در ترجمه بازار تمامیِ مترجمین مربوط به این رشته، فارغ التحصیلان رشته شیمی می‌باشند تا کیفیت برگردان در سطح بسیار بالایی قرار بگیرد.

ترجمه متن شیمی معدنی


مترجمین ما در ترجمه‌بازار قادر هستند انواع متون تخصصی این رشته را چه از انگلیسی به فارسی و چه از فارسی به انگلیسی ترجمه کنند و در این رابطه بسیار مقتدر ظاهر شده‌اند.

ترجمه کتاب رشته شیمی معدنی


نه تنها انواع مقالات و متون تخصصی شیمی بلکه انواع کتاب‌های مورد نیاز شما هم در ترجمه‌بازار توسط مترجمین مجرب ما ظرف مدت زمان تعیین شده ترجمه می‌شوند و می‌توانید از کار مترجمین متخصصِ ما لذت ببرید.

بحث امانت داری در ترجمه‌ی مقالات و پژوهش‌ها بسیار مهم است و شما با انتخاب سایت ترجمه بازار می‌توانید مطمئن باشید که ترجمه‌ی شما کاملاً محرمانه می‌ماند و در هیچ سایت و مجله‌ی دیگری منتشر نخواهد شد. موضوع امانت داری در سایت ترجمه بازار چه در زمینه ترجمه رشته معدنی و چه در زمینه‌ی علوم دیگر از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

سفارش ترجمه تخصصی شیمی معدنی را به ترجمه بازار واگذار کنید و ترجمه با کیفیت بالا را تحویل بگیرید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.