ترجمه تخصصی کامپیوتر

ترجمه کامپیوتر | بایدها و نبایدهای ترجمه بی‌نقص در این رشته پرطرفدار

الزامات ترجمه تخصصی کامپیوتر

ترجمه کامپیوتر تنها یک عبارت نیست بلکه یک هنر در قرن 21 به حساب می‌آید. هنر چیزی نیست جز ادغام ظرافت و گیرایی در نهایت زیبایی، مترجمین مقالات رشته کامپیوتر نیز کم از یک هنرمند ندارند. از آن‌جایی که این رشته فراگیر در چند سال اخیر توانسته است دانشجویان بسیاری را به خود جذب نماید و همچنین به دلیل مرکزیت علم رایانه در خارج از مرزهای ایران، ترجمه مقالات آن نیز هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است.

در علوم کامپیوتری (رایانه) شما با یک سری اصطلاحاتِ تخصصی همین رشته و همچنین دیگر رشته‌ها نظیر برق الکترونیک، هوش مصنوعی و حتی ژنتیک سر و کار دارید، از این‌رو یک مترجم عمومی هرگز نمی‌تواند دست به تولید متن ترجمه شده چه از زبان فارسی به انگلیسی و چه از زبان انگلیسی به فارسی بزند. لازمه پیشرفت صنعت رایانه‌ای کشور و استفاده از جدیدترین راهبردهای این رشته متکی بر شناخت علمی است که این شناخت جز از راه ترجمه تخصصی میسر نخواهد شد.

گرایش‌های رشته کامپیوتر


مهندسی کامپیوتر از رشته‌های پیشرو در سال‌های اخیر در جهان و کشور ما بوده است که گرایش‌های زیادی را شامل می شود و مطالب و مراجع زیادی در مورد این شاخه مهندسی در سال‌های اخیر به چاپ رسیده است. از مهمترین گرایش‌های پرطرفدار این رشته می‌توان به مهندسی نرم‌افزار، مهندسی سخت‌افزار، فناوری اطلاعات (آی تی) اشاره کرد  که به این گرایش‌ها در مقطع کارشناسی ارشد زیرشاخه‌های هوش مصنوعی، معماری کامپیوتر، محاسبات و الگوریتم اضافه می‌شوند. شایان ذکر است که هر یک از این زیرمجموعه‌ها خود به چندین مبحث جداگانه تقسیم می‌شوند.

چرا ترجمه بازار


ترجمه مقاله مهندسی کامپیوتر هم به صورت عمومی و هم در گرایش‌های خاص تخصص بالایی را می‌طلبد و مترجم می‌بایست تسلط کافی در علوم کامپیوتر و سایر علوم مرتبط نظیر فن آوری اطلاعات داشته باشد و از دایره لغات تخصصی بالایی بهره‌مند باشد.

ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر در ترجمه بازار صرفاً توسط مترجمین آشنا و مسلط به مهندسی کامپیوتر انجام می‌گیرد و ترجمه مقاله مهندسی کامپیوتر در گرایش‌های کارشناسی ارشد این رشته نظیر معماری کامپیوتر یا شبکه‌های کامپیوتری نیز توسط مترجم متخصص در همان گرایش انجام می گیرد.

پس با توجه به در اختیار داشتن مترجمین تراز اول، تیم ترجمه بازار راهی مطمئن برای ترجمه کامپیوتر در اکثر گرایش‌های مختلف این رشته خواهد بود. این مرکز ترجمه می‌تواند ترجمه متون تخصصی شما را در رشته‌های زیر به بهترین نحو انجام دهد:

همچنین برای هرچه نزدیک‌تر شدن متن تولیدی به زبان فارسی سلیس، ترجمه بازار تمامیِ متون ترجمه شده به زبان فارسی را به ویراستار خود ارجاع می‌دهد تا اشکالات و کاستی‌های احتمالی برطرف و متن ترجمه به صورت واضح و سلیس به دست مخاطب برسد.

برای سفارش ترجمه تخصصی رشته کامپیوتر و ترجمه مقالات گرایش‌های آن در مرکز ترجمه بازار، هم اکنون از طریق فرم ثبت سفارش ترجمه اقدام فرمائید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.