ترجمه تخصصی ترکی استانبولی و بالعکس با بالاترین کیفیت

ترکیه (Republic of Turkey)، به امپراطوری عثمانی خوش آمدید! 

ترکیه به عنوان یکی از مهم‌ترین کشورهای همسایه ایران، چند وقتی‌ست که مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. بسیاری از هموطنان عزیز به روش‌های مختلفی با این کشور توریستی ارتباط دارند. همچنین کشور ترکیه یکی از شرکای تجاری مهم شرکت‌های ایرانی است که در طول سال مبادلات بسیاری میان تجار این دو کشور برقرار است. یکی از مهمترین عوامل نیاز به یادگیری زبان ترکی استانبولی ، مهاجرت ایرانیان به این کشور است. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید حتما به ترجمه متونی ترکی استانبولی به فارسی نیاز پیدا خواهید کرد پس تا انتها باما باشید.

 

نگاهی کوتاه به زبان ترکی استانبولی


زبان ترکی استانبولی در دسته زبان‌های اورال و آلتائیک قرار می‌گیرد. همچنین این زبان پر کاربرد به زبان رسمی کشورهای مختلف مانند فنلاندی و مجارستانی نزدیکی بسیار زیاد دارد. الفبا و رسم الخط مردم ترکیه مانند زبان انگلیسی است و فقط در چند حرف دستخوش تغییر شده است. حدود 90 درصد جمعیت کشور ترکیه نیز به زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند. 10 درصد باقی مانده از جمعیت کشور ترکیه به زبان‌های دیگری مانند عربی، یونانی، لادینو، قفقازی و ترکی سر و کار دارند.

بر خلاف تصور بسیاری که استانبول را پایتخت ترکیه می‌دانند، شهر آنکارا پایتخت این کشور است. این شهر در مرکز کشور ترکیه یا همان منطقه آناتولی قرار دارد. جمعیت آنکارا 4.5 میلیون نفر است و بعد از استانبول دومین شهر پرجمعیت این کشور است. نمونه‌های از دوران امپراطوری روم و عثمانی در این شهر دیده می‌شود. این شهر پس از فروپاشی امپراطوری عثمانی در سال 1923، به عنوان پایتخت ترکیه جایگزین استانبول شد. آنکارا مرکز تجاری و صنعتی ترکیه است سالانه میزبان میلیاردها دلار سرمایه خارجی‌ست که به آن سرازیر می‌شود. نام آن در گذشته آنگورا بوده و بعدها به آنکارا تبدیل شده است.

ترجمه فوری ترکی استانبولی به فارسی


ترجمه فوری استانبولی به معنای ترجمه متون در سریعترین زمان ممکن بدون نقص و افت کیفیت است. اگر برای ترجمه متن موردنظرتان عجله دارید حتما باید از مترجم متخصص در این زمینه استفاده کنید. متونی از قبیل: ترجمه کاتالوگ، بروشور، وب سایت، کتاب، فیلم، مقاله، فایل صوتی، نیاز به ترجمه فوری خواهند داشت و اغلب برای اموری مثل مهاجرت، تجارت(صادرات و واردات)،  تحصیلات تکمیلی(ترجمه مقالات یا کتب) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سرویس ویژه اشخاص یا سازمان‌ها و شرکت‌های بازرگانی‌ست. اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید حتما برای خرید خانه یا ایجاد کسب و کار به ترجمه برخی متون نیاز پیدا خواهید کرد. ترجمه دقیق این مکاتبات تضمین کننده آینده شما در کشور ترکیه خواهد بود.

 

ترجمه تخصص فارسی به ترکی استانبولی همینجا!


امروزه ترجمه فارسی به ترکی استانبولی یکی از مهم‌ترین نیازهای مهاجرین، تجار و دانشجویان ایرانی است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه را دارند باید برای تقویت احتمال پذیرششان در دانشگاه‌های برتر ترکیه اقدام به تدوین مقالات علمی و انتشار آن در ژورنال‌های تخصصی و بین‌المللی نمایند. ترجمه بازار برای چنین افرادی خدمات ترجمه انگلیسی به فارسی را به تخصصی‌ترین شکل ممکن ارائه می‌نماید. اگر نیاز به ترجمه مقاله ترکی استانبولی به فارسی را دارید همین حالا ترجمه تخصصی استانبولی را با بالاترین کیفیت میهمان مترجمین ما باشید. در سویی دیگر مهاجرت از طریق خرید ملک در ترکیه به مرسوم‌ترین روش اقامت ایرانیان در این کشور تبدیل شده که نیاز این افراد را به این نوع ترجمه بیشتر کرده است. طبیعی است که باید انجام چنین کاری را فقط به افراد حرفه‌ای سپرد؛ زیرا کوچک‌ترین اشتباه در ترجمه فارسی به ترکی استانبولی ممکن است اولین و آخرین اشتباه بوده و آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد.

ترجمه متن ترکی استانبولی


اگر یک متن مهم به زبان ترکی در دست دارید و می‌خواهید آن را به فارسی برگردانید، می‌توانید از سایت ترجمه بازار کمک بگیرید. در ایران دانشجویان و محققین زیادی هستند که از منابع غنی کشور ترکیه برای انجام پروژه‌های خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل در کشور نیاز به ترجمه زبان ترکی استانبولی به فارسی بی از پیش احساس می‌شود. با سپردن متن ترکی خود به سایت ترجمه بازار، می‌توانید متن ترجمه شده به زبان فارسی آن هم با نگارشی سلیس و  روان تحویل بگیرید. ترجمه تخصصی متون علمی و ادبی مختلف به زبان رسمی این کشور از دیگر خدمات سایت ترجمه بازار است.

الـــو ترجمــــه بــــازار؟

سفارش ترجمه ترکی استانبولی


قدم اول در ترجمه هر متنی، ثبت سفارش و برآورد قیمت آن است. ثبت سفارش ترجمه در سایت ترجمه بازار بوسیله درخواست از طریق واتساپ و تلگرام یا از طریق فرم ثبت سفارش است. پس از ثبت سفارش برآورد قیمت انجام شده و به صورت پیش فاکتور به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس از مطالعه پیش فاکتور در صورت تایید آن می‌توانید هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنید تا مراحل ترجمه متن به سرعت اغاز شده و در موعد مقرر تحویلتان گردد.

 

زبان ترکی یک خانواده زبانی است که از حداقل 35 زبان تشکیل شده است که توسط جمعیتی ترک زبان حدود 170 میلیون نفری صحبت می شود درک متقابل بالایی در میان زبانهای مختلف اوغوزی وجود دارد که شامل ترکی ، آذربایجانی ، ترکمنی ، قشقایی ، گاگائوز ، ترکی بالگای گاگوز و تاتار است. ترکی استانبولی نیز یکی از زیر شاخه‌هاست که در منطقه ترکیه و شمال قبرس مکامله می‌شود. مهاجرت ترک‌ها به اروپا و مخصوصا کشور آلمان، یکی از راه‌های گسترش این زبان به اروپا  نام گرفته است. در زمان عثمانی واژگان فارسی و عربی به وفور در نگارش این زبان دیده می‌شد اما با روی کارآمدن معمار ترکیه نوین (مصطفی کمال پاشا) و ایجاد اصلاحات در تمامی سطوح، حروف عربی جای خود را به حروف انگلیسی داد.

ترجمه ترکی

ترجمه کتاب از زبان ترکی استانبولی به فارسی   


ترجمه کتاب ترکی استانبولی به فارسی یک از ترجمه‌های فرهنگی میان این دو کشور است که طی سال‌های گذشته به یکی از مناسبات فرهنگی ایران و ترکیه بدل شده است. به دلیل نزدیکی تاریخ و فرهنگ دو کشور همسایه، ترجمه ترکی به فارسی کتب این دو کشور موجب آشنایی بیشتر مردمان پارس و آنادولی با فرهنگ، هنر و تاریخ یکدیگر خواهد شد. ترجمه دقیق متون ترکی استانبولی به فارسی یا نیازمند مترجمی‌ست که شناخت دقیقی از فرهنگ زبانی ترکی داشته و بر معادل یابی صحیح واژگان آن در فارسی تسلط کامل داشته باشد. این امر میسر نمی‌شود مگر توسط یک مجموعه مجرب ترجمه. ترجمه بازار به کمک مترجمین خود مفتخر است که طی سال‌های گذشته یکی از بانیان ترجمه با کیفیت اما ارزان در کل کشور باشد. برای بهره‌مندی از خدمات  ترجمه کتاب در ترجمه بازار کافی‌ست سفارش خود را از طریق فرم ثبت سفارش برای ما ارسال کنید.

 

لغات پرکاربرد ترکی استانبولی به فارسی

لباسشویی،رخت شویی                              Çamaşır
تمیز                                                           Temiz
آب                                                                Su
اتاق                                                             Oda
حمام                                                          Banyo
دوش حمام                                                    Duş
آب داغ                                                       Sıcak Su
توشه،بار مسافر                                             Bagaj
صابون                                                          Sabun
دستمال توالت                                         Tuvalet Kağıdı
چای                                                              Çay
حمام های ترکی                                            Hamam
کوچه                                                            Sokak
جدید،قدیمی                                                Yeni/Eski
دوست                                                        Arkadaş
چه کسی؟                                                     Kim?
چرا؟                                                      Neden? / Niçin?
چه موقع؟                                                  Ne zaman?
چه تعداد؟(قابل شمارش و غیر قابل شمارش)      Kaç tane?
این/این را                                                     Bu/ Bunu
به چه معناست؟چه مفهومی دارد؟                    Ne demek?
… کجاست؟ …                                            Nerede?
… می خواهم. …                                          istiyorum.
کدام یک؟                                                   Hangisi?
این چیه؟                                                      Bu ne?
و/یا                                                           Ve/Veya
یک دوم،نیم                                             Yarım/buçuk
…. نیست. …                                                Değil
وجود دارد/وجود ندارد                                    Var/Yok
خوب/بد                                                    İyi/Kötü
این چیه؟                                                   Bu ne?

ترجمه انواع فایل‌ها و فرمت‌ها​

شرکت‌های بین‌المللی که نیاز به ترجمه متونی از زبان ترکی استانبولی به فارسی دارند می‌توانند از این خدمت ترجمه بازار نهایت استفاده را ببرند. ترجمه سازمانی زبان ترکی استانبولی توسط مترجمین متخصصی انجام می‌شود که سابقه درخشانی در ترجمه دارند. با علم به این موضوع که ترجمه متون حقوقی و قراردادهای تجاری امیر تخصصی است باید توجه کرد که هر مترجمی قابلیت ترجمه آن را ندارد. در روبرو به چند نمونه ترجمه ترکی استانبولی اشاره شده است.

برخی از سوالات شما در مورد ترجمه زبان ترکی به فارسی


قیمت ترجمه ترکی در ترجمه بازار چقدر است؟

تعرفه ترجمه ترکی در ترجمه بازار به گونه‌ای تعیین شده تا هزینه انجام سفارشات مشتریان به کمترین میزان ممکن برسد. همچنین محاسبه هزینه بر اساس تعداد کلمات و نوع متن مشخص خواهد شد.

آیا کتاب ترکی را به فارسی ترجمه می‌کنید؟

تیم مترجمین ترکی ترجمه بازار آمادگی دارد تا انواع مقالات با موضوعات مختلف، اسناد، کتاب و هر متن دیگری را برای شما ترجمه نماید.

چگونه می‌توان از کیفیت ترجمه مطمئن شد؟

اول از همه متن شما بر اساس موضوع به مترجمی داده می‌شود که در همان موضوع تسلط یا تحصیلات آکادمیک داشته باشد. همچنین می‌توانید ترجمه عبارات را در هنگام انجام سفارش با مترجم کنترل کنید.

قیمت ترجمه ترکی استانبولی به فارسی و بالعکس

ما در مجموعه ترجمه بازار خدمات ترجمه را به نرخ بسیار مناسبی و با کیفیت بالا انجام می‌دهیم تا نسبت به رقبای خود برتری داشته باشیم. ترجمه متن ترکی به فارسی یا بالاعکس بسته به عمومی یا تخصصی بودن به مترجم خاصی سپرده می‌شود. همچنین در ترجمه سفارشات ارزش معنوی و حقوقی اثر کاملا حفظ شده و هیچ دخل و تصرف یا استفاده دیگری از محتوای شما نخواهد شد. چنین قابلیتی برای محققین یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. در قسمت بعدی نیز لیست تعرفه قیمت ترجمه ترکی ترجمه بازار را می‌بینید که در کمترین میزان ممکن تعریف شده است. برای مشاهده قیمت ترجمه سایر زبان‌ها به صفحه تعرفه ترجمه مراجعه کنید.

ترجمه زبان ترکی استانبولی

ترجمه ترکی استانبولی

فارسی به ترکی

ترجمه زبان ترکی استانبولی

ترجمه ترکی استانبولی

ترکی به فارسی

4.7/5 - (234 امتیاز)