ترجمه انگیزه نامه

انگیزه نامه آینه‌ای از شخصیت و اهداف شماست, اگر قصد ادامه تحصیل و درخواست بروسیه یا ثبت نام در دانشگاه های خارج از کشور را داشته باشید انگیزه نامه شانس پذیرش شما را دو چندان میکند. شما می‌توانید با تهیه یک انگیزه نامه و توصیف ویژه‌گی‌های شخصیتی خودتان و در نهایت تحت تاثیر قرار دادن داوران و کمیته پذیرش دانشگاه مقصد به آنچه می‌خواهید برسید.

برای اینکه بدانید انگیزه نامه چیست و چه کاربردی دارد و اینکه چطور می‌توانید بهترین انگیزه‌ نامه را بنویسید با ترجمه بازار همراه باشید. ما در ترجمه بازار مترجمین تخصصی را برای ترجمه دانشجویی شما در نظر گرفتیم.

ترجمه تخصصی انگیزه نامه شما

از آنجایی که رقابت در دریافت بورسیه یا پذیرش در دانشگاه‌های بین‌المللی از اهمیت زیادی برخوردار است، لذا تمام دانشجویان متقاضی از سراسر دنیا تلاش می‌کنند تا با ارائه یک انگیزه نامه موفق، در دانشگاه مورد نظرشان پذیرش شوند. اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور هستید و نیاز به یک ترجمه با کیفیت و با تجربه در نگارش و ترجمه انگیزه نامه دارید ما در ترجمه بازار با بهترین کیفیت، تخصصی‌ترین ترجمه انگیزه نامه را برای شما انجام خواهیم داد.

رقابت در دانش آموختگی و پذیرش در دانشگاه مطرح خارج از کشور همواره دغدغه اصلی بسیاری از دانشجویان ایرانی و فارسی زبان است. به همین دلیل برای افزایش اثر بخشی انگیزه نامه باید به ترجمه تخصصی آن اهمیت بسیاری دهید.

اگر سوالی دارید از کارشناس بپرسید

اهداف دانشگاه ها از دریافت انگیزه نامه

در هنگام تهیه انگیزه نامه (statement of purpose) باید واضح و دقیق بودن آن توجه کنید, زیرا یک انگیزه نامه که اصطلاحا آن را SOP می‌نامیم توسط هیئت پذیرش دانشگاه به دقت بررسی شده و مولفه‌های مختلفی از آن بررسی می‌شود. توانایی و مهارت نگارش انگیزه نامه به نحوی که عاری از هرگونه غلط‌های نگارشی و رعایت تمام دستور زبان‌های بین‌المللی باشد در اولویت شما باشد. دقت کنید که برای برقراری ارتباط معنایی با داوران نباید از کلمات و جملات نامفهوم و سنگین در انگیزه نامه استفاده کنید. منحصر به فرد بودن انگیزه نامه و اینکه چه چیزی شما را با دیگران متمایز می‌کند مواردی هستند که همیشه شخصیت شما را تا حدودی برجسته می‌کنند, توجه داشته باشید که کمیته پذیرش باید بتواند شما را به عنوان یک شخص مناسب از طریق SOP تشخیص دهد.

برای تهیه انگیزه نامه مواردی مانند استعدادها , تجربیات و علاقه‌های قبلی را بازگو کنید و در مورد تلاشها و مشارکتهای اجتماعی که در جامعه داشتید اطلاعاتی را در انگیزه نامه با داوران به اشتراک بگذارید.

انگیزه و علاقه شما در پذیرش دوره های تخصصی در دانشگاه های خارج از کشور باید آنچنان آشکار باشد تا از جملات فریبنده و تحقیر امیز صرف نظر کرده و تصویر برنامه های آینده خود را به بهترین شکل برای داوران تشریح کنید

موارد قابل ذکر در انگیزه نامه


SOP بخشی از برنامه حال و آینده یک دانشجو است. می‌توانید نام و مشخصات دوره‌هایی که در آن شرکت کردید را ذکر کنید البته ممکن در دانشگاه‌ها و یا کالج‌های معتبر برخی به دنبال ذکر دقیق‌تر جزئیات فعالیت‌های شما باشند. البته بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا دستورالعمل استانداردی برای نگارش SOP یا همان انگیزه نامه دارند و آن را در اختیار دانشجویان قرار میدهد. به همین دلیل رعایت مو به موی این دستورالعمل‌ها کمک می‌کند تا انگیزه‌ نامه شما تاثیرگذارتر باشد.

نحوه ایجاد یک انگیزه نامه استاندارد


یک انگیزه نامه استاندارد در حالت ایده آل بین 800 تا 1000 کلمه و بین 1 تا 2 صفحه است. البته بنا بر دستورالعمل‌های نگارش هر دانشگاه ممکن است کمتر یا بیشتر نیز باشد. اما بسیاری از آنها از یک قالب استاندارد بهره می برند. برای یک انگیزه نامه استاندارد باید داستان زندگی خود را در متن کوتاهی آن طور که جذاب به نظر برسد نگارش کنید. برای ترجمه انگیزه نامه نوشته شده از ترجمه بازار کمک بگیرید.

سوالات متداول در زمینه ترجمه انگیزه نامه

قیمت ترجمه انگیزه نامه چقدر است؟

قیمت ترجمه بر اساس تعداد کلمات و زمان ترجمه ارزیابی می‌شود. برای تعیین قیمت به صورت رایگان، سفارش خود را ثبت کنید.

انگیزه نامه را به چه زبانهایی ترجمه میکنید؟

در ترجمه بازار انگیزه نامه به هر زبانی که شما بخواهید ترجمه می‌شود.

کیفیت ترجمه انگیزه نامه چقدر است؟

با خیال راحت سفارش‌تان را ثبت کنید چون تمام ترجمه‌ها دارای 72 ساعت گارانتی ترجمه هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5 - (2 امتیاز)