ترجمه ازبکی به فارسی و فارسی به ازبکی

ازبکستان (Uzbekistan)، به جاده ابریشم خوش آمدید! 

ازبکستان بزرگترین کشور در آسیای میانه با جمعیتی 33 میلیون نفری است. این کشور محصور در خشکی با قدمتی هزاران ساله شاهراه اصلی عبور کالا از طریق جاده ابریشم به اروپا بوده است. امروزه آثار به جامانده از آن دوران در شهرهای مهمی مثل: سمرقند و بخارا به وفور قابل مشاهده است. مردم ازبکستان به زبان ازبکی صحبت کرده و به خط سیریلیک نگارش می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با زبان ازبکی و ترجمه آن تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

ترجمه ازبکی

نگاهی کوتاه به زبان ازبکی


ازبکی زبان اصلی مردم ازبکستان و از شاخه زبان‌های ترکی است که واژگانی از زبان‌های فارسی، عربی و روسی در آن بسیار دیده می‌شوند. زبان فارسی نقش غیر قابل انکاری در شکل گیری این زبان بومی داشته است. در برخی کتب کهن ازبکی متون ازبکی به خطوط فارسی نگارش می‌شده که نشان‌دهنده تاثیرپذیری آن از فارسی است.  این کتب در کتابخانه ابوریحان بیرونی ازبکستان نگهداری می‌شوند. گویشوران زبان ازبکی در نواحی دیگری از کشورهای همسایه مانند: تاجیکستان، قرقیزستان، افغانستان نیز حضور دارند و به این زبان مکالمه می‌کنند. برای ترجمه با کیفیت سفارش خود را همین حالا ثبت کنید.

ترجمه تخصصی ازبکی به فارسی و بالعکس


ترجمه تخصصی ازبکی باید توسط مترجمی مسلط انجام شود. در ترجمه تخصصی یکی از مهمترین نکات انتخاب درست مترجم است. از آنجایی که هر مترجم زبانی واحد را ترجمه می‌کند، یافتن مترجمی که زبان ازبکی را با دقت و بدون ایراد ترجمه کند نیاز به کمی تحقیق دارد. ولی نگران نباشید ترجمه بازار این نیاز را در شما مرتفع خواهد کرد. مترجمین ازبکی در ترجمه بازار از طریق آزمون ورودی جذب شده و کیفیت بالایی ارائه خواهند داد.

اگر شماهم برای ترجمه متونی مثل: نامه، قرارداد، ایمیل،کاتالوگ، بروشور و یا حتی فایل صوتی نیاز به ترجمه ازبکی دارید همین حالا دست به کار شوید تا پیش از آنکه کار از کار گذشته باشد و دچار عواقب ترجمه غلط شوید سفارش خود را ثبت کنید. ترجمه تخصصی مقالات نیز می‌تواند یکی از نیازهای دانشجویان و پژوهشگران باشد. کافی‌ست برای تجربه باکیفیت‌ترین ترجمه از ترجمه بازار کمک بگیرید.

تاشکند پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهرازبکستان سال‌ها در تصرف حکومت‌های مغول و روس بوده و هرکدام به نوعی شهر را به ویرانی کشیده‌اند. این شهر به دلیل هم مسیر شدن با جاده ابریشم از دیرباز یکی از مناطق پر تردد برای تجار و بازرگانان آسیایی برای ورود به اروپا و چین بوده است. چینی‌ها نیز برای سال‌ها بر این تسلط داشتند تا اینکه ایرانیان با شکست دادن فرماندهان چینی حکمرانان جدید این منطقه لقب گرفته و دین اسلام را در این شهر گسترش دادند. اگر قصد مبادلات مالی با تجار تاشکندی را دارید ترجمه متون ازبکستانی به فارسی برای شما از نان شب نیز واجب‌تر است.

ترجمه فوری ازبکی


ترجمه فوری متون ازبکی به فارسی یا بالعکس نیاز به سرعت  و دقت در ترجمه دارد. یعنی مترجم ازبکی باید همزمان کیفیت و کمیت متن ترجمه شده را در نظر بگیرد. البته در متون طولانی کار ترجمه به دو یا چند نفر سپرده می‌شود تا کیفیت فدای سرعت ترجمه نشود.

بسیاری از شرکت‌های تجاری که قصد تجارت با شرکای ازبکستانی خود را دارند می‌توانند از خدمات ترجمه فوری ترجمه بازار استفاده کنند. سرعت ترجمه بستگی به تعداد کلمات آن متن دارد. بطور مثال نمی‌توان یک متن 3هزار کلمه‌ای را با بالاترین کیفیت در یک روز ترجمه کرد. برای ترجمه فوری می‌توانید درخواست خود را از طریق لینک سفارش آنلاین ثبت کنید.

 

الـــو ترجمــــه بــــازار؟

ترجمه کتاب ازبکی به فارسی  


ترجمه کتاب‌های ازبکی به فارسی یا کتب فارسی به ازبکی از دیرباز میان مردمان این دو سرزمین پر اهمیت بوده است. بسیاری از پژوهشگران جهت برقراری ارتباطات میان دو کشور ایران و ازبکستان که از قدمت تاریخی بسیار زیادی برخوردار هستند اقدام به تالیف و ترجمه کتب مختلفی کرده‌اند که تعدادی از آنها به چاپ دوم به بعد رسیده‌اند. اگر قصد ترجمه کتاب دارید باید این نوید را به شما بدهیم که واحد ترجمه کتاب ترجمه بازار آمادگی ترجمه چنین کتبی را دارد. مترجمین تخصصی زبان ازبکی به کمک تجربه و مهارت خود در شناخت این زبان می‌توانند ترجمه‌ای دقیق از کتاب مورد نظرتان را به  صورت تایپ شده در اختیارتان قرار دهند.

برای سفارش ترجمه کتاب ازبکی همین حالا از طریق فرم ثبت سفارش ترجمه اقدام به ارسال متن کتاب نمایید تا با برآورد هزینه، فرایند ترجمه کتاب آغاز شود.

 

این زبان ازبکی است. زبانی مشترک در میان اقوام آسیای میانه و زبان رسمی در ازبکستان. مردم ازبکستان هر ساله در تاریخ 21 اکتبر روز ملی زبان ازبکی را جشن می‌گیرند. زبان ازبکی دارای دو گویش شمالی و جنوبی است که گویش جنوبی آن در بخش‌هایی از افغانستان نیز مرسوم بوده و مکالمه می‌شود. تا دهه 20 میلادی الفبای فارسی و عربی در نگارش زبان ازبکی استفاده می‌شد اما پس از آن با اشغال ازبکستان توسط نیروهای روس، خط سیریلیک جایگزین خطوط تاریخی دیگر شد. 

 

ترجمه ازبکی

سفارش ترجمه ازبکی به فارسی


سفارش ترجمه ازبکی در ترجمه بازار بسیار ساده است. کافی‌ست برای ثبت سفارش به وب سایت ما سربزنید. برای شما که قصد دارید تا متن ازبکی را به فارسی ترجمه کنید همین حالا قیمت‌های ویژه‌ای در نظر گرفتیم که برای مشاهده آن می‌توانید به کمی پایین‌تر مراجعه کنید. جهت اطمینان خاطر شما باید گفت که تمام مترجمین ترجمه بازار از طریق آزمون‌ و پیش شرط قبولی در آن استخدام می‌شوند و به طور مستمر تحت نظارت مترجمین ارشد هستند تا از کیفیت ترجمه ازبکی این افراد کاسته نشود.

برای سفارش ترجمه ازبکی روش‌های متنوعی وجود دارد که بهترین روش استفاده از فرم ثبت سفارش آنلاین موجود در وب سایت است که در کمتر از یک ساعت پس از ثبت سفارش برآورد قیمت ترجمه را به شما اعلام خواهد نمود. پس از آن می‌توانید با پرداخت آنلاین هزینه ترجمه، به جمع مشتریان راضی ما بپیوندید.

ترجمه ازبکی

ترجمه ازبکی

ترجمه ازبکی به فارسی

ترجمه ازبکی

ترجمه ازبکی

ترجمه فارسی به ازبکی

قیمت ترجمه ازبکی به فارسی و بالعکس


قیمت ترجمه ازبکی به فارسی در ترجمه بازار با پایین‌ترین نرخ امکان پذیراست. برای تعیین قیمت ترجمه از سه معیار کلی استفاده می‌شود. اولین معیار تعداد کلمات متن است. قیمت ترجمه بر اساس قیمت هر کلمه از متن مشخص می‌شود. نگران نباشید اگر متنی چندین صفحه‌ای دارید می‌توانید از تخفیفات پلکانی ترجمه بازار استفاده کنید. سرعت ترجمه نیز معیاری دیگر در تعیین قیمت است. 

اگر عجله‌ای ندارید پس نگران افزایش هزینه نباشید اما در صورتی که باید متن شما در زمان کوتاهی ترجمه شود شامل افزایش قیمت خواهید شد. معیار بعدی در قیمت ترجمه، کیفیت آن است. اگر متن شما یک متن عمومی‌ست و در آن از اصطلاحات یا لغات تخصصی خبری نیست پس ترجمه شما با کمترین قیمت ممکن ترجمه خواهد شد در غیر این صورت شامل افزایش قیمت خواهید شد

ترجمه انواع فایل‌ها و فرمت‌ها​

ترجمه تمام متون ازبکی که به ترجمه تخصصی نیاز دارند مانند: نامه و قرارداد یکی از خدمات ترجمه بازار ایت. چنین متونی نیاز به تسلط کافی مترجم به مکاتبات و تجارت بین‌الملل دارد. در این نوع ترجمه شرکت‌های تجاری و تجاری که قصد مذاکره یا مکاتبه با شرکای ازبکستانی را دارند می‌توانند از خدمات آنلاین ترجمه بازار استفاده کنند. 

اگر این مطلب برای شما مفید بود امتیاز دهید